« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Golf Ligi başladı

2010 yılında uygulamaya başlanan lig sistemi programı çerçevesinde 7 ayak olarak oynanacak 2011 Türkiye Golf Ligi karşılaşmalarının ilk ayağı Antalya Belek'te başladı.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK (Antalya), (DHA)
SON GÜNCELLEME

Türkiye Golf Federasyonu'nun bu yıl ilk kez başlattığı 15'i erkek, 9'u kadın 24 golfçünün katıldığı toplam 7 ayak olarak oynanacak Golf Ligi'nin ilk ayağı turistik Belek Beldesi'nde başladı. 2 gün sürecek karşılaşmaların ilk gününde golfcüler Antalya Golf ile Gloria Golf Club sahalarında mücadele ediyor. Golfçüler arasında Hamza Sayın, Fahrettin Kök, Koray Varlı, Gencey Asan, Recep Turan, Sena Ersoy, Tuğçe Erdem, Başak Aydın ve Damla Bilgiç gibi tanınmış golfçüler de yer alıyor.

Programın amacının golf oyuncuları için yüksek standardlı yarışma koşulları sağlamak olduğunu belirten Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Kısa vadede ligimizin amacı, 2012 Dünya Amatör Takım Şampiyonası'na hazırlık ve milli takım antrenörü ile seçici kurula oyuncuları gözleme imkanının sağlanması. Uzun vadeli hedefimiz ise Türkiye Golf Ligi'nde oynamaya hak kazanan oyuncuların gelişimlerini sağlamak için uygun koşulların yaratılması, erkek ve kadın golfçülere Dünya Amatör Golf Sıralaması'nda (WAGR) yükselmeleri için imkan sağlanması ve Türkiye'nin en iyi amatör golfçüleri ile genç golfçülerin birlikte oynayarak tecrübe kazanmalarını sağlamak."

19 Haziran'da sona erecek Golf Ligi'nin 6 ayağı Belek'te, bir ayağı da İstanbul'da gerçekleştirilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz