« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye giderse üzülmeyiz

Danimarka’nın yüksek tirajlı gazetesi Ekstra Bladet’in muhabiri Peter Sloth, ‘Ülkemin milli takımının 2006 Dünya Kupası’na gitmesini isterim ama Türkiye’nin yoluna devam etmesi bizi üzmez’ dedi.

Ünsal TURAN / KOPENHAG
SON GÜNCELLEME

YUNAN medyası, 2006 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Grubu’ndaki ikincilik yarışı için A Milli Takımımız’ı favori gösterirken, Danimarkalı gazeteciler, ‘Biz elenir, Türkiye yoluna devam ederse üzülmeyiz’ dedi.

Danimarka’nın yüksek tirajlı gazetesi Ekstra Bladet’in muhabiri Peter Sloth, milli takımlarının Almanya’ya gitmemesi durumunda üzüntü duyacaklarını belirterek, ‘Yunanistan zorlu bir rakip ama Danimarka’nın muhakkak kazanacağına inanıyorum. Türkiye’nin yoluna devam etmesi bizi üzmez. Ama Danimarka’nın Almanya’ya gitmesini isterim’ dedi.

Danimarka-Yunanistan maçını izlemek üzere Kopenhag’a gelen Yunan Alpha TV muhabiri Angelos Tompros ise Türkiye’nin büyük bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Tompros, ‘Danimarka’nın Yunanistan’ı yenme olasılığı daha büyük. Eğer Danimarka kazanırsa, Türkiye de Arnavutluk’u mutlaka yener ve gruptan ikinci olarak çıkar. Ben ikincilik için Türkiye’yi şanslı görüyorum’ diye konuştu.

Öte yandan Yunanistan Milli Takımı, Kopenhag’daki ilk antrenmanını önceki akşam, maçın oynanacağı Parken Stadı’nda yaptı. İdmanın tam ortasında stadın ışıkları kesilirken, Yunan oyuncular ve teknik heyet kendilerine sabotaj yapıldığını öne sürerek, olaya tepki gösterdiler.

Türkleri utandırmayız

Danimarka Teknik Direktörü Olsen, bir gazetecinin, ‘Türkler sizden galibiyet bekliyor’ sözleri üzerine esprili bir yorum yaptı.

DANİMARKA Milli Takımı Teknik Direktörü Morten Olsen, Yunanistan ile oynayacakları maç için, ‘Türkleri değil, kendimizi sevindirmek için kazanacağız’ dedi. Kopenhag’da bir basın toplantısı düzenleyen Olsen, bir gazetecinin, ‘Türkler sizden galibiyet bekliyor’ şeklindeki sözleri üzerine, ‘Fatih Terim ve Türkler ne bekler bilemem ama biz Türkleri değil, kendimizi sevindirmek için kazanacağız’ dedi. Danimarkalı teknik adam daha sonra espri yaparak, ‘Türkleri utandırmayız’ ifadesini kullandı.

Yunanistan maçı öncesi sakat oyuncuların çokluğu nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten Olsen, ‘Claus Jensen, Helveg ve Tomasson’un sakatlıkları var. Maça yetiştirmeye çalışıyoruz’ dedi. Olsen, rakiplerinin bugünkü maçta atak oynayacağını öne sürerek, ‘Yunanistan kadrosunda ilk kez 7-8 forvet oyuncusu gördüm. Kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar. Avrupa Şampiyonu ile oynayacağımızı unutmuyoruz. Yunanistan, yüksek toplarda, ikili mücadelelerde ve savunmada çok etkili. Kontrataklarda da gayet iyiler. Şartlar ne olursa olsun bugünkü maçı kazanacağız’ dedi.

2006 elemelerinde 18 maç daha var

1.GRUP: Finlandiya-Romanya, Çek Cumhuriyeti-Hollanda; 3.GRUP: Rusya-Lüksemburg, Slovakya-Estonya, Portekiz-Liechtenstein; 4.GRUP: Kıbrıs Rum Kesimi-İrlanda, İsrail-Faroe Adaları, İsviçre-Fransa; 5.GRUP: İskoçya-Belarus, Norveç-Moldova, İtalya-Slovenya; 6.GRUP: Kuzey İrlanda-Galler, İngiltere-Avusturya; 7.GRUP: Litvanya-Sırbistan&Karadağ, Bosna&Hersek-San Marino, Belçika-İspanya; 8.GRUP: Bulgaristan-Macaristan, Hırvatistan-İsveç.


Bunları da Beğenebilirsiniz