« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye EURO 2012'ye kalsın

Türkiye-Almanya milli maçında kadroda olmayı çok istediğini söyleyen Serdar Taşçı: "Pişman değilim. Almanya formasını Avrupa Şampiyonası'ında tekrar giyeceğim" dedi.

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT-DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul'da oynanacak olan Türkiye-Almanya A Milli Takımlar maçını evinde eşofmanları içinde Televizyon karşısında izleyecek olan Serdar Taşçı, "Oysa ki bu maçta olmayı, ilk 11'de kadroda sahaya çıkmayı çok isterdim. Alman milli takımında bu kez aday kadroda yer alamadım. Bu hocamızın kararı. Buna saygı duyuyorum. Benim hedefim şimdi ise Avrupa Şampiyonası'nda kadroda olmak. Bu sezon çok iyi maçlar sergilediğime inanıyorum. 4 hafta sonra tekrar milli maç var. Eğer çok iyi çalışıp, iyi performans sergilersem Alman Milli Takımı'nda tekrar yer alacağımı ümit ediyorum " dedi.

"TÜRKİYE'NİN DE KATILMASINI İSTERİM"

Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme maçında, gönlünün Almanya' dan yana olmasının doğal olduğunu belirten Taşçı, Alman Haber Ajansı'na (dpa) yaptığı sözlerini şöyle sürdürdü:"Profesyonel anlamda düşünülmeledir. Ben Alman Milli Takımında oynadığım için Almanya'yı desteklemem normal karşılanmalı. Kim hangi ülkenin milli takımının formasıyla sahaya çıkarsa o ülkenin kazanmasını istemelidir. Fakat Türkiye'nin de ikinci olmasını, Avrupa şampiyonasına katılmasını çok isterim".

TÜRKİYE'DE EN AZ 40 KEZ MİLLİ OLURDU

Erdal Keser'in "Serdar Taşçı Alman milli takımını tercih edenler arasında. Fakat Serdar Taşçı Almanya kadrosunda yer alamıyor. İstanbul'daki maçta yine yok 14 kez Almanya formasını giyen Serdar Türkiye için oynasaydı, en azından şimdiye kadar 40 kez milli forma giyerdi. Türkiye'nin gereksinimi duyduğu disiplinli defans mevkii de Almanya'da çok iyi futbolcu var. " sözlerine Serdar Taşcı "Belki olabilirdi. Erdal hocamıza hak veriyorum. Fakat ben verdiğim karardan pişman değilim. Rakiplerim çoğaldı. Daha fazla çalışıp kadroya girmek için çaba göstermem gerekiyor. Türk Milli Takımı'nın son yıllarda özellikle Türk kökenli oyunculara şans vermesini görüyorum. Bizim zamanımızda Türk Milli Takımı bu kadar çaba harcasaydı Mesut ve ben Türkiye için oynardık. O zaman Almanya daha çabuk davrandı. Şimdi ise Türkiye Futbol Federasyonu iyi çalışmalar yapıyor. Türk Milli Takımının Almanya'dan Türk kökenli oyuncuları kadroya alamasını son derece olumlu ve doğru buluyorum" diye yanıtladığı görüldü.

SERDAR TEKRAR ŞANSI HAKETTİ

Stuttgartt ile 2014 yılına kadar sözleşmesi olan Serdar Taşçı'nın takım arkadaşı Christian Gentner genç futbolcuya övgüler yağdırıp "Serdar çok iyi bir futbolcu. Hem kesiciliği hemde defanstan oyunu kuran futbolcular arasında Bundesliga'da ilk sırada gelir. Teknik Direktör Bruno Labbadia'da "Serdar iyi oyunun sürürüp formunu devam ettirirse Avrupa Şampiyonası'na katılmak için en şanslılar arasında" diye konuştu. 2009 yılından beri uyum elçisi görevinide sürdüren Serdar Taşçı "Sadece uyum elçisi değil, Almanya A Milli Takımının kadrosunun değişmezi olacağım. bunun için çok çalışıyorum" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz