İSTANBUL HABERLERİ

"Türkiye Etik Ödülleri ETİKA" sahiplerini buldu

DHA
27.04.2017 - 12:56Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 27 Nisan (DHA) - Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin gençler adına ödüllendirildiği ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.

Başvuran ve 6 kategoride hazırlanan 80 soruyu yanıtlayan şirketler arasında, uluslararası etik standartlara göre yapılması gereken etik uygulamaların yüzde yetmişinden fazlasını yerine getiren 22 şirket ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülü’ne layık görüldü.

Etik Değerler Merkezi Kurucu Onursal Genel Başkan'ı Bülent Şenver, "Gençlerimiz etik değerlere önem veren, iş ahlakına uygun davranan ve sorumlu uygulamalar yapan şirketlerde çalışmak istiyor" dedi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödül Töreni, ödül alan 22 şirketin yöneticilerinin ve Etik Liderler Akademisi’nden (ELA) mezun olan gençlerin de katılımıyla Özyeğin Üniversitesi’nde yapıldı. Kazanan şirketlere ödüllerini ELA’lı gençler verdi.  

Türkiye’de etik anlayışı bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan Etik Değerleri Merkezi Derneği (EDMER), yaptığı çalışmalarla geleceğin yöneticileri gençlerin iş ahlakı konusunda duyarlı davranmalarını hedefliyor. (Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden "Türkiye Etik Ödülleri ETİKA" sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Türkiye Etik Ödülleri ETİKA" sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı