GeriSpor Türkiye en zorlu sınav
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye en zorlu sınav

Alman Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü'ne getirilen Ribbeck, Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde Türkiye'ye karşı yapacakları ilk maçın Almanya için en zor maç olacağını söyledi.

İstifa eden Berti Vogts'un yerine Alman Futbol Federasyonu tarafından önceki gün Alman A Milli Futbol takımının başına getirilen Erich Ribbeck, Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde Türkiye'ye karşı yapacakları ilk maçın kendileri için en zor maç olacağını söyledi. Ribbeck, ‘‘10 Ekim'e kadar önümüzde kısa bir süre var. İşimiz çok zor’’ dedi.

‘‘Bursa'da Türkiye'ye karşı iyi oynayacak ‘vurucu bir takım' yaratacağımıza inanıyorum’’ diyen Ribbeck, Almanya’daki maçın da Türkiye için deplasman olarak görülemeyeceğine değinerek, ‘‘Buradaki maça en azından birkaç Alman seyircinin de geleceğini umuyorum ve seyirci sayısı yarı yarıya olur’’ ifadesini kullandı.

Grupta her takımın şanslı olduğunu ancak Almanya'nın grup birincisi olmayı hedeflediğine değinen Ribbeck, Türkiye-Kuzey İrlanda maçının özetini izlediğini, Rainer Bohnhof'dan da gerekli raporu alacağını söyledi. Ribbeck, Alman Milli Takımı antrenörlüğünün kendisi için büyük onur olduğuna, meslek hayatında zirveye çıktığına da değindi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle