DİYARBAKIR HABERLERİ

Türkiye Diyanet Vakfı bilgilendirme toplantısı

AA / Hasan Namlı
05.01.2015 - 19:19Son Güncelleme :

- Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şubeleri ve KAGEM yeniden yapılanma süreci bilgilendirme toplantısı yapıldı.

AA / Hasan Namlı

DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şubeleri ve KAGEM yeniden yapılanma süreci bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde yapılan topantıya TDV Mütevelli Heyeti 2.Başkanı Mazhar Bilgin, TDV Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ile bölge illerinin müftü ve müftü yardımcıları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, vakfın bir yenilenme sürecinde olduğunu ve gelinen noktanın ümit verici olduğunu söyledi.

Erdoğmuş, "Yenilenme süreci sabır istiyor. Şartlar, sebepler hızını, etkisini ve tesirini etkiliyor. Sonuç itibari ile gelinen nokta ümit vericidir. Vakfımızın başlattığı bu yenilenme hareketinin zihin dünyasınıda kapsayacak şekilde devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

TDV Mütevelli Heyeti 2.Başkanı Bilgin ise, Vakfın 40 yıl önce Diyanet İşleri Başkanı ve yanındaki üç arkadaşı tarafından din hizmetlerini yapmak için çektikleri maddi zorlukları aşmak için kurduklarını anlattı.

Vakıf olarak hizmetlerinin daha nitelikli yürütebilmesi için Türkiye'de ve dünyada değişen, gelişen şartlara göre yeniden yapılandıklarını dile getiren Bilgin, bu kapsamda vakıf senedini güncellediklerini, olağanüstü hallerde tüm insanlığın yardımına koşacak bir perspektif geliştirdiklerini ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağladıklarını belirtti.

Bilgin, konuşmasını şöyle tamamladı:

"TDV'de çağın gereklerine ve zihin dünyasında berraklığa gerek vardı. Bizde onu yapmaya gayret ettik. Sivil toplum kuruluşları gibi, hem din hizmetlerini yaparken müftümüz bunu yardımcı olsun hem de sivil hayata da el atalım sivil hayatta konferans, seminer yapalım fakir fukaraya da yiyecek giyecek olalım merhamet olalım zenginden fakire merhamet aktarımında aracı olalım."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Diyarbakır haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Diyarbakır haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türkiye Diyanet Vakfı bilgilendirme toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:14
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı