Türkiye’de ruhsal gücünü fark etti, küresel krizi ve felaketleri öngördü

Hürriyet Haber
20.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

2.7 milyar dolarlık servetiyle İsrail’in en zengin kadını olan Şari Arison, Türkiye’de yaptığı bir tatil sırasında yatta güneşlenirken “dev bir dalga ve ölen binlerce insanın” görüntülerini gördü. İki ay sonra Güneydoğu Asya’daki 2004 tsunami felaketi yaşandı. Arison şimdi, olacakları önceden görme gücü olduğunu iddia ediyor.

İSRAİL’de yayınlandığında büyük şaşkınlık yaratan, bu hafta satışa çıktığı Kanada ve ABD’de ise satış rekorları kıran “Doğuş: Ruh ve Madde Bir Araya Geliyor” adlı kitabın yazarı Şari Arison, “açgözlülük ve manipülasyona” dayalı eski dünyanın artık kapandığını ve “ruh ile maddenin birlikteliğine” dayalı yeni bir dünyanın doğmakta olduğunu müjdeliyor. “Müjdeliyor” diyoruz çünkü kitabında “Hayatımın çoğunda görüntülü ve sözlü iletişim şeklinde mesajlar aldım. Yukarıdan gelen bu sözler bazen antik dillerdeydi” diyen Arison’un son öngörüsü bu.

“İş dünyası beni anlayacak”

Forbes dergisine göre serveti bu yıl 2.7 milyar dolara ulaşan İsrailli iş kadını bu nedenle artık misyonunu “dünyayı evrensel barış ve iç uyuma götürmek” olarak açıklıyor. Fransız haber ajansı AFP’ye röportaj veren 52 yaşındaki Arison, “2008 küresel mali krizi, 2005 Katrina Kasırgası ve 2004’teki Asya tsunamisini önceden gördüm. Sanırım şu ana kadar iş dünyası bunu anlamadıysa sonunda farkına varacaklar” diye konuştu. “Eski dünya çöküyor ve yenisi ise ruh ve maddenin bir araya geldiği bir şekilde doğuyor” diyen Arison öngörülerini, ülkesinin en büyük bankası olan ve kontrol hisselerini elinde tuttuğu Bank Hapoalim gibi işlerinin günlük yönetimine karıştırmadığını söylüyor.

İsrail’de espri konusu

Arison’ın kitabı bu yıl İbranice olarak ilk basıldığında, olacakları öngörme ve iç uyumla dünya barışını tesis etme gibi fikirleri İsrail’de kaşların kalkmasına yol açmıştı. İsrailli TV yorumcusu Motti Kirshenbaum, Şari Arison için yaptığı bir espride “Herkesin birtakım sesler duyma hakkı vardır. Ama sesler duyan paramın yattığı bankanın sahibi olursa bu problem olur” demişti. Arison ise, kitabının birkaç hafta içinde çok-satanlar listesine girdiğine dikkat çekerek, “Sokakta insanlar bana gelip hayatlarının değiştiğini söylüyorlar” diye konuştu. ABD doğumlu milyarder ayrıca önde gelen bir hayırsever ve kurduğu “İnsanlığın Özü” vakfıyla “değişik inanç sistemlerinden ruhsal öğretileri alarak insanlığı özüne döndürmeye” çalışıyor.

Zürafa yiyince ruh dünyası sarsıldı

ARISON Kenya’da bir çiftlikte zürafaları ziyaret ettikten sonra kendisine bir restoranda zürafa eti servis edildiğinden beri et yemiyor. Kitabında “Bu dünyada yol gösterici bir misyonum olduğuna inanıyorum. Ruhsal yolculuğum korkmuş ve öfkeli bir çocuk olarak başladı” diyor. Arison, Türkiye’de bir tatil sırasında yatının güvertesinde otururken dev bir dalga ve binlerce insanın öldüğünü görmüş. “Bu görüntüden sonra öngörülerimin gerçek olduğununa inandım. Çünkü iki ay sonra Güneydoğu Asya’yı tsunami felaketi vurdu. Aynı şey Katrina kasırgası ve diğer birçok felaket öncesi de oldu. Geçenlerde Yeni Dünya’yı görebildim. Sessiz, sakin ve özgür bir şekilde. Bu beni çok rahatlatan bir bilgi oldu çünkü neyi görürsem gerçekleşeceğini biliyorum” diyen Arison, herkesin aynı tekneye binmeyeceğini de şu ilginç sözlerle belirtiyor: “Onlara ne kadar açıklama yaparsanız yapın Ahmedi Nejad’ların, Bin Ladin’lerin dünyası asla değişmez”. Arison Ortadoğu’da barış için öngörüsü bulunmadığını ve güvenli olmaması nedeniyle bölgeye yatırım yapmadığını söylemeden edemedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı