ADANA HABERLERİ

Türkiye’de İlk Canlı Manken Projesi Adana’da Tanıtıldı

IHA
16.08.2015 - 11:06Son Güncelleme :

RESSAM MERCAN TÜMER'İN 2-D 3-D CANLI MANKEN BOYAMA PROJE GALA GECESİ ŞİNASİ EFENDİ SOKAĞINDA ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ'NÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Ressam Mercan Tümer’in 2-D 3-D canlı manken boyama (Pop out paiting) proje gala gecesi Şinasi Efendi sokağında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımı ile gerçekleşti.
Türkiye’de bir ilk olan 2-D 3-D canlı Manken Boyama Projesi büyük ilgi gördü. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katılımıyla halka tanıtılan bu proje, Türkiye’ye örnek oldu.Ressam Mercan Tümer, sanatın ne kadar canlı tutulursa, gelecek nesillere miras bırakma adına o kadar önemli olduğunu, bunun da sanatçıya verilen değerden geçtiğini söyledi. Resim sanatını sevdirmek, daha ileri boyutlara taşımak, Adana’nın kültür-sanat yaşamına katkıda bulunmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Tümer, "Çalışmalarımızı büyük bir şevk ve heyecanla sürdürüp, muhteşem eserler ortaya çıkarıyoruz. Burada huzur ve mutluluk var. Bu tür projeler bunun yansımalarından birisidir. Sanata ve sanatçıya destek olan başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmak üzere bu projeye destek veren Mustafa Eren’e Gürcan Tosun’a projeye ilgisini eksik etmeyen tüm sanatseverlere teşekkür ederim" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Türkiye’de İlk Canlı Manken Projesi Adana’da Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’de İlk Canlı Manken Projesi Adana’da Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı