Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkiye de alev alev

  DHA
  24.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Orman yangınları dün ülkemizde de korkuttu. Yurdun çeşitli yerlerinde çıkan yangınlarda yaklaşık 300 hektarlık orman ve ekili alan zarar gördü.

  YANGINLARDAN FOTOĞRAFLAR

  İzmit’e bağlı Kulfallı Köyü’nde dün saat 11.00 sıralarında, yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle genişledi. Havadan ve karadan müdahale sonucu 3 saatte kontrol altına alınan yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle yeniden büyüdü. Yangına, karadan çok sayıda itfaiye aracı, arazöz ile havadan da 5 yangın söndürme uçağı ve 2 helikopter müdahale etti. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Yangında 100 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

  Yalova’nın Armutlu İlçesi’nde ormanlık bölgede 50 hektarlık fıstık çamı ekili ağaçlandırma alanı kül olurken, Denizli’nin Başkarcı bölgesinde de bir yangın çıktı ve 20 hektarlık orman zarar gördü.

  Bursa’nın Büyükorhan İlçesi’nde Akçasaz köyü yakınlarındaki ağaçlandırma sahasında çıkan yangındaysa 13 hektar orman alanı kül oldu. Antalya’nın Alanya İlçesinde çıkan orman yangınında, 4 hektar orman alanı zarar gördü.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı