« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye, dağ bisikletinde Balkan Şampiyonu oldu

İzmit'te yapılan Dağ Bisikleti Balkan Şampiyonası'nda, Türkiye, genç erkekler ve bayanlar kategorilerinde Balkan Şampiyonu oldu. 16 Türk sporcunun mücadele ettiği şampiyonada 5 milli bisikletçi kürsüye çıkmayı başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maşukiye beldesinde Samanlı Dağları'nın zirvesi olan Kartepe'de yapılan şampiyonada, Türkiye genç erkekler ve bayanlar kategorilerinde Balkan Şampiyonu olurken, aynı kategorilerde ve büyük erkekler kategorisinde Balkan ikincisi oldu.

Bulgaristan, Romanya, Sırbistan Karadağ, Yunanistan ve Türkiye'nin katıldığı şampiyonada 65 sporcu yarıştı.

Şampiyonada 5 bin 300 metrelik parkurda altı tur atılarak koşulan büyük erkekler kategorisinde Romanya'dan Tudor Oprea birinci, Türkiye'den Bilal Akgün ikinci, Sırbistan Karadağ'dan Boris Popoviç üçüncü oldu.

Yunanistan'dan Periklis Ilias'ın Balkan şampiyonu olduğu 23 yaş altı erkeler kategorisinde de, Sırbistan Karadağ'dan Bojan Durdiç ikinciliği, Romanya'dan Marius Petrache ise üçüncülüğü elde etti.

Genç erkekler kategorisinde Türkiye'den Mustafa Sayar Balkan şampiyonu olurken, takım arkadaşı Eyüp Karagöbek ikinci, Romanya'dan da Mogos Ioan üçüncü oldu.

Bayanlar kategorisinde ise Türkiye'den Esra Kürkçü Balkan Şampiyonu oldu. Takım arkadaşı Senem Güler ikinciliği, Yunanistan'dan ise Eleni Diakaki üçüncülüğü elde etti.

Büyük erkeklerde Bilal Akgün'ün de ikinci olarak kürsüye çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, "Yarışmaya 16 sporcuyla katıldık, 5'i kürsüye çıktı. Bu da dağ bisikletinde geldiğimiz noktayı gösteriyor. Dağ bisikletinde Balkan ülkeleri arasında iyi bir noktadayız. Gelecek yıl yapılacak Avrupa şampiyonasına hazırlanıp, ülkemizi daha iyi dereceler alarak temsil etmeyi istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz