RİZE HABERLERİ

“Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

IHA
11.07.2015 - 15:01Son Güncelleme :

Organizasyon jürisi Emin Kanbur

IHA

ÇAYKUR’un sponsorluğunda Ulusal Çay Konseyi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 4 Bin 500 fotoğrafın yarıştığı ‘’Türkiye Çay İçiyor’’ temalı fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı.
Ulusal Çay Konseyi Başkanı ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen program ve sergi açılışı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleşti.
Yapılan yarışma ve fotoğrafların değerlendirilmesi ile ilgili bilgi veren Organizasyon Jürisi Emin Kanbur, “Türkiye’nin her bölgesinden 4 Bin 500 fotoğraf yarışmaya katıldı. Türkiye gerçekten aşkla, sevgiyle, sıcaklıkla, muhabbetle çay içiyor. Sevindirici olan diğer bir husus Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun açıklamasına göre yapılan diğer yarışmalarda katılım yaklaşık 2000-2500 fotoğraf seviyesinde olurken ‘Türkiye Çay İçiyor’ yarışmasına bunun iki katı düzeyinde bir katılım gerçekleşmiş olmasıdır. Şunu ifade etmek istiyorum ki Rize fotoğraf konusunda bir cennet. Su havzalarıyla, Kaçkar’ıyla, bitki florasıyla, gölleriyle, yaylalarıyla. Bunu neden ifade ettim bizde bu tür yarışmaların geleneksel hale getirilmesini istiyoruz. Ancak fotoğrafların değil, fotoğrafçıların Rize’ye davet edilerek Rize’nin tüm güzellikleriyle fotoğraflanmasını sağlamak istiyoruz. Ben destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
Daha önce esnaf dernekleriyle ‘Çay ve Esnaf’ konulu kısa metrajlı bir film yarışması düzenlediklerini belirten ÇAYKUR Genel Müdürü ve Ulusal Çay Konseyi Başkanı İmdat Sütlüoğlu, “90 yıldır hayatımızda olan çay Bölgemizde üretilmeye başlatıldıktan sonra ülkemizde yoğun bir şekilde tüketilmeye başlandı. Gerçekten Türkiye güzel çay içiyor. Dünyada en çok çayı biz içiyoruz. Çay hayatımızın odağına girdi. Sabah gözümüzü açtığımızda çay içiyoruz, akşam gözümüzü kapatıncaya kadar günün her safhasında çay içiyoruz. Sohbetlerimizde, resmi görüşmelerimizde, iş görüşmelerimizde arkadaş-dost ziyaretlerinde çay içiyoruz. Hiçbir milletin hayatında çay bu kadar derin bir şekilde yer almamıştır. Hiçbir milletin hayatının odağında yer almamıştır. Bunu memnuniyetle görüyoruz. Dünyanın en sağlıklı çayını biz üretiyoruz. Hedefimiz çayımızı Dünya pazarlarına tanıtarak yaymak ciddi bir dış pazarı oluşturmak hem de ülkemiz insanının çaydan daha üst düzeyde gelir elde edebilmesini sağlamak. Yaptığımız bu çalışmalar çerçevesinde ‘Türkiye Çay İçiyor’ fotoğraf yarışmasını gerçekleştirmiş olduk. Ulusal Çay Konseyi olarak bu projede katkısı olan bütün arkadaşlarıma, katılımcılara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların sonunda düzenlenen bir törenle yarışmada dereceye giren fotoğrafçılara ödülleri Rize Vali Yardımcısı Mehmet ÖZER, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu tarafından verilirken, yapılan açılış töreninin ardından fotoğraf sergisi gezildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden “Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı haberi güncellenecektir.

  RİZE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:15
  • Akşam
   17:40
  • Yatsı
   19:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı