« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türkiye bunun üstesinden gelecektir"

Rusya Ligi'nde Unics Kazan forması giyen Fenerbahçe Ülker'in eski basketbolcusu Lynn Greer, Van'da yaşanan deprem nedeniyle üzüntüsünü dile getirerek, “Yaşanan gerçek bir trajedi ama Türkiye güçlüdür ve bunun üstesinden gelecektir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Lynn Greer, yeni takımı Unics Kazan'ın Galatasaray Medical Park ile bu akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapacağı THY Avrupa Ligi karşılaşması öncesinde, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, yeniden İstanbul'da olduğu için mutlu olduğunu, İstanbul'a bir kez daha THY Avrupa Ligi dörtlü finali için takımıyla gelmeyi umduğunu ifade etti.

Galatasaray Medical Park ile yapacakları karşılaşma için tecrübeli oyun kurucu, “Yüksek tansiyonlu bir maç olacağını bekliyorum. Her iki takım da galibiyet için savaşacaktır. Taraftarların Galatasaray Medical Park'ın sonuna kadar arkasında olacaklarını biliyoruz. Ama biz de tribünlerin etkisini azaltıp, yapmak için geldiğimiz şeyi yapmaya yani kazanmaya çalışacağız” dedi.

Eski takımı Fenerbahçe Ülker'in bu sezonki durumu için ise, “Benim gitmeme izin verdiler. Bu yüzden biraz güç kaybetmiş olabilirler! Şaka bir yana, derin bir kadroları var ve takıma yeni oyuncular katıldı. Birbirlerine alışmaları ve gerçek güçlerine ulaşmaları biraz zaman alacaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye'de son dönemde yaşanan olaylara ilişkin ise Greer, “Depremi duydum ama terör olayları hakkında bilgim yoktu. Gerçekten çok üzüldüm. Van'da yaşanan gerçek bir trajedi. Ne yazık ki böyle doğal felaketler oluyor ama Türkiye güçlüdür ve bunun üstesinden gelecektir” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler