GeriFutbol Türkiye bu formayı sevdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye bu formayı sevdi

Türkiye bu formayı sevdi

Nisanda çok sayıda ay yıldızlı ürün satışa sunulacak. Avrupa Şampiyonası’nın başlamasıyla özellikle formalara olan rağbetin daha da artması bekleniyor.

A MİLLİ Futbol Takımı’nın yeni formaları büyük ilgi gördü. Türkiye Futbol Federasyonu, iki ayrı renkte piyasaya sunduğu yeni tasarım formalardan 10 günde 86 bin adet satarak rekor kırdı. 2016 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan milliler içinNike firması, biri kırmızı diğeri de turkuaz olmak üzere iki yeni forma tasarladı. Tanıtımı 17 Mart’ta yapılan ve 139 liradan satışa sunulan formalar, adeta yok satıyor.

ANTALYA’DA KAPIŞILDI

Türkiye-İsveç karşılaşması öncesinde sadece Antalya Stadı’nda 5 bin adet lisanslı Milli Takım forması satıldığı öğrenildi. Ay yıldızlı formalar, önümüzdeki hafta başta Almanya olmak üzere, diğer Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak. Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nın yaklaşmasıyla forma satışının zirve yapması bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu ayrıca gelecek ay ‘Euro 2016’ logolu yeni ürünleri de taraftarların beğenisine sunacak. Bu ürünler ise, 20 ila 59 TL arasında satılacak.

KAHRAMAN YAPIYOR -Sibel Arna

YENİ formada Türk mimarisindeki mozaik desenlerinden ilham alındığı söyleniyor ama bana göre çıkış noktası Spiderman (Örümcek Adam) kostümü. Spiderman’de daha iri olarak gördüğümüz zincir grafikler, formaya bir savaşçı zırhı havası katmış. Satış rekorları kırmasına şaşırmamalı. Taraftar 139 liraya hem süper kahraman gibi görünebiliyor hem de Milli Takım’ı destekliyor.

BiR ŞANS VERiLSiN - Özlem Süer

KIRMIZI forma estetik açıdan başarılı. 3D çiziminde siyahtan kırmızıya geçişler harika ama gerçeğe yansımasında aynı başarı yok. Sebebi ise, ‘uzak etkisi’! Bu kavramı kullanmamın sebebi; seyircinin deseni algılamaması. Siyahtan geçişi göremediğimiz gibi baskın bir kırmızıyla karşılaşıyoruz. Turkuazdaysa en çiğ mavi kullanılmış. Yine de formalar başarılı ve bir şans verilmeli.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle