« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye bu anketi konuşuyor

Bir iş adamının TT Arena’daki kameralarla ilgili açıklamalarıyla başlayan, Balıkesir’deki mahkeme kararıyla devam eden ‘kameralı hayat’ tartışması için yaptığımız anket büyük bir hızla devam ediyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

<ınput value="1747" type="hidden" name="pollID"><ınput value="1" type="hidden" name="pollVoted">
HER YERE KAMERA KONULMASI SİZCE DOĞRU MU?
<ınput value="101432" type="radio" name="pollchoice">Evet doğru. Bu kameralar suçluları yakalıyor. Suçların önlenmesine yardımcı oluyor.
<ınput value="101433" type="radio" name="pollchoice">Hayır doğru değil. Her yere kamera konulması, habersiz çekim yapılması insan haklarına aykırıdır.
<ınput value="101434" type="radio" name="pollchoice">Fikrim yok
<ınput style="WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px; FONT-SIZE: 12px" onclick="return validateanket1747();" value=" Gönder " type="submit" name="anket">

Açılışında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ıslıklandığı Galatasaray'ın yeni stadı TT Arena şimdi de kameralarıyla gündeme geldi. Balıkesir'de de buna benzer bir olay yaşandı. Valilik iş yerleri, okullar da dahil her yere kamera konulması zorunluluğu getirdi ancak mahkeme bu karara 'dur' dedi. 

Çok ünlü bir işadamı stadın her yerini izleyen kameralardan dolayı sevgilisini 900 bin dolar ödeyerek kiraladığı locaya götüremeyince soluğu Meclis Sporda Şiddet ve Araştırma Komisyonu'na taşıdı..  

İşadamı, stat güvenliğinin yanısıra polisin de kullandığı kameraları özel hayata müdahele olarak nitaleyip, kaldırılmasını talep etti..

Komisyon üyesi CHP'li Mehmet Sevigen'e dert yanan işadamı şunları söyledi;

-''Eşimi, çocuklarımı, dostlarımı, iş arkadaşlarımı ağırlamak için Arena Stadı'nda loca kiraladım.. Yıllığı 300 bin dolardan 3 senelik 900 bin dolar ödedim.. İlk maçı da yurt dışından gelen sevgilimle izlemek istedim.. Ancak stada girer girmez her tarafın kameralarla dolu olduğunu gördüm.

Bu yetmiyormuş gibi polis kameraları da stada girenleri izliyordu.. Sevgilimi orada bırakarak koşar adım stattan ayrılmak zorunda kaldım.. Özel hayat denilen bir şey var.. Böyle şey mi olur?.. 900 bin dolar ödedim stada sevgilimi götüremeyeceksem, ben bu locayı ne yapayım..''


Bunları da Beğenebilirsiniz