Türkiye bölgede düşman devlet haline gelmeye başladı

20 Nisan 2012 - 19:12:18

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye'nin bölgede "düşman bir devlet" olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın açıklamalarının Irak'ın içişlerine müdahale anlamına geldiğini ileri sürdü.

Irak Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın Katar'a hareketinden önceki açıklamalarını eleştiren Nuri El Maliki, şunları iddia etti:
"Sayın Erdoğan'ın son açıklamaları Irak'ın içişlerine müdahale etme yönündeki eğilimine yeni bir dönüştür. Sayın Erdoğan'ın hala bölgede hakimiyet kurma hayalleri içinde olduğu görülmektedir. Açıklama, ne yazık ki Erdoğan'ın eskiden reddettiği mezhepçi boyutu içermektedir.

Ancak bu husus bütün Iraklılar tarafından bilinmekte ve reddedilmektedir. Bu bölgesel politikaların sürdürülmesi Türkiye'nin çıkarlarına zarar verecek ve onu herkese düşman bir ülke konumuna getirecektir."

ERDOĞAN: IRAK'TAKİ GELİŞMELER HAYRA ALEMET DEĞİL

 


 


 

 

 

Etiketler:
Son Güncelleme : 20 Nisan 2012 - 22:42:56
Okuyucu Yorumları { Toplam 74 Yorum }
 • hakan hakan 21.4.2012 03:00:53
  gireceksin irak'a cikmayacaksin bir daha..bu vali yi de konusmayacaksin..vali diyorum cok bile..
 • MUZAFFER AKTAŞ 21.4.2012 02:37:39
  SAYIN ERDOĞAN KRALDAN DAHA ÇOK KRALCI OLMA YOLUNDA.ABD NİN BİZİ İTMESİ İLE BÖLGEDE LİDER OLMAYA VE SAVAŞ ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BİR DEVLET OLDUK. HANİ NEREDE KOMŞULARLA 0 SORUN. SIFIR SORUN DAİRESEL OLDU SIFIRIN HER YANI SORUN OLDU
 • ozel onlu 21.4.2012 02:28:40
  Ulkenizi bu duruma sokan Turkiye degil.Asil dusmanlarinizi iyi taniyin.Ulkenizi cetvelle masa uzerinde cizen Turkiye degil.Kimsenin de ic islerine karisma derdinde degiliz.Dibimizde dinginlik istiyoruz sadece.Sizdeki kargasadan biz rahatsiz oluyoruz.Cevremizde duzgun komsular istiyoruz.
 • ozel onlu 21.4.2012 02:24:53
  Siz dost-dusman ayrimi yapamiyorsunuz.Gecmiste dost sandiklarinizin sizi bugunku duruma surukledigini ne cabuk unuttunuz?Turkiye sizin kargasa durumunuzdan oldukca etkilendi,buna ne diyeceksiniz?Turkiye hic bir zaman bolgede hakimiyet kurma cabasinda degildir,sadece baris olsun istiyor.
 • ozel onlu 21.4.2012 02:21:00
  Isinize gelemyince hemen dusman yaftasi yapistiriyosunuz.Ayip ayip,dara dustugunuzde Turkiye den yardim isterken baska turlu konusuyordunuz.Turkiye nin kimseye hukmetme derdi yok.Bu sizin kendi alinganliginiz.Sizdeki kargasa bizi etkiliyor ne yazik ki.Siz yanlis adreste dusman ariyorsunuz.
 • fahrettin şair 21.4.2012 02:16:38
  NE YAZIKKİ MALİKİ HAKLI. AKP HÜKÜMETİ ABD NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE SÜNNİ VE VAHABİ BİR İSLAMİ KUŞAK OLUŞTURUYOR.OLSI BİR MEZHEPLER ARASI SAVAŞTA DÖKÜLECEK KANIN HESABI YAPILIYORMU?????????
 
Haberlerak partiFenerbahçebinali yıldırımGalatasarayburçniobeistanbul