Türkiye bir şirket Erdoğan da CEO’su

Hürriyet Haber
18.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Türkiye’yi pazarlamakla mükellef olduğunu açıklayan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı, ‘Türkiye şirket, Başbakan da bu şirketin CEO’luğuna soyunuyor’ olarak tanımladı. Koç, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yapılanların ve yaşananların basit bir pazarlama olayı olmadığını savundu.

Koç, şu görüşleri dile getirdi:

KOMİSYONCULUK KUŞKUSU:

Gizli kapaklı görüşmeler, olaylarda pazarlamacılığın yanında komisyonculuğun da bulunabileceği kuşkusunu doğuruyor. Türkiye bir şirket ve Erdoğan da bu şirketin CEO’luğuna soyunuyor. Ülkeyi pazarlamakla mükellef olduğunu ifade eden kişinin üslubu, ruh halini de yansıtıyor. Başbakan, sinirli, bir yerlere verilen sözleri yerine getirme gayreti içinde. Ülkenin Başbakanı, elinde mikrofon konuştukça konuşuyor. Fren yok, koyver gitsin. Şakşakçısı da bol.

PADİŞAH DEĞİLSİN:

Sayın Başbakan, padişah, şeyhülislam, sadrazam değilsin. Demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanısın. Her konuda, senin üslubuna inmeden, senin anlayacağın düzeyde, sana yanıt verebilecek bir CHP yetkilisi vardır. Türkiye’nin şanssız bir döneminde, şanssız bir şekilde göreve geldin. Geldiğin gibi de gideceksin. Bu ahkam kesmelerinin ve uygulamalarının hesabını da kuzu kuzu vereceksin.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı