'Türkiye Bayrağı' - Son Dakika Gündem Haberleri
Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Türkiye Bayrağı'

  AA
  16 Mayıs 2013 - 15:36Son Güncelleme : 16 Mayıs 2013 - 16:36

  Anadolu Ajansı (AA), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çifte bombalı saldırıda 51 vatandaşın yaşamını yitirdiği Reyhanlı'yı ziyaretinin haber ve fotoğraflarını geçti. Cumhurbaşkanı Gül, Reyhanlı'da ilk olarak Kaymakamlık binasına gitti. Gül'ün ziyareti sırasında Kaymakamlık binasının yanında bulunan ve Suriyeliler'in de oturduğu apartmana Türk Bayrağı asıldı. AA bu kareyi abonelerine servis etti. Ajansın fotoğraf bilgilerinde ise 'Türkiye Bayrağı' ibaresi kullanması dikkat çekti.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çifte bombalı saldırı ile kana bulanan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ni ziyaret etti. Gül'ün ilk durağı Kaymakamlık oldu. Gül'ün ziyareti sırasında Kaymakamlık binasının yanındaki Suriyeliler'in de oturduğu apartmana dev bir Türk Bayrağı asıldı. Anadolu Ajansı da bu fotoğrafı servis etti. Ancak resim bilgisinde 'TÜRKİYE BAYRAĞI' ifadesini kullandı.

  AA'DAN AÇIKLAMA

  Anadolu Ajansı yetkilileri haberdeki Türk bayrağı ifadesinin sehven Türkiye bayrağı yazıldığını kendilerininde bu düzeltmeyi tüm abonelerine geçeceğini duyurdu.

  İşte AA'nın fotoğraf ile birlikte abonelerine geçtiği bilgi:

  Türkiye BayrağıTürkiye Bayrağı
  AA'nın geçtiği ilk bilgi.AA'nın düzeltme metni.

   

  Türkiye Bayrağı ''SALDIRGANLAR TAKİP EDİLİYORDU. TAKİP ALTINDA NASIL OLDU?''

   

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı