Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkiye ayakta

  Hürriyet Haber
  21 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ekim 2011 - 10:49

  Protesto gösterilerinde yüz binlerce kişi terör örgütünü lanetledi.

  İSTANBUL Edirnekapı, Taksim Meydanı, Halkalı ve çeşitli semtlerde “Ölüsü leş, dirisi kalleş, kahrolsun PKK” yazılı dövizler taşındı, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atıldı.

  BOLU’da 10 bin kişi Türk bayraklarıyla yürüdü.

  KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde terör 10 bin kişinin katılımıyla lanetlendi. İdam cezasının geri gelmesi için de imza kampanyası başlatıldı.

  TÜRKİYE SOKAKTA

  BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ / WEB TV

  ERZURUM’da 10 bin kişi Türk bayraklarıyla terörü lanet yürüyüşüne katılırken, Ardahan’da 3 bin kişi Kahrolsun PKK sloganları attı. Iğdır’da ise PTT çalışanları mesaiye şehitler için saygı duruşunda bulunarak başladı.

  EDİRNE’de 5 bin kişi dev Türk bayrakları açarak sloganlar eşliğinde Atatürk Anıtı’na yürüdü. Şehit olan askerlerin isimleri ve memleketleri tek tek okundu.

  RİZE’de 7 bin kişi terör saldırısını protesto etti.

  TÜRKİYE SOKAKLARA DÖKÜLDÜ / WEB TV

  KONYA’da Selçuk Üniversitesi’nde 7 bin öğrenci yürüdü.

  DÜZCE’de 5 bin kişi, Karabük’te ise bin kişi, teröre lanet yağdırdı. Düzce’de şehitlerin adları okunurken duygulananlar gözyaşlarını tutamadı.

  MERSİN’de toplanan kalabalık dev Türk bayrakları açtı. Anamur İlçesi’nde 8 bin kişi Mersin- Antalya karayolu 1 saat araç trafiğine kapattı

  KIRKLARELİ’nin 11 bin 900 nüfuslu Vize İlçesi’nde 5 bin kişi yürüdü.

  KAYSERİ’de Türk bayrakları ile terör örgütü aleyhinde sloganlar atan öğrenciler tekbir getirip, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye slogan attı.

  MUĞLA’nın Fethiye ilçesindeki ’Teröre Lanet Yürüyüşü’ne, ilçede yaşayan ve ’Ölüdenizli Yarenler’ olarak tanınan İngilizler de ellerinde Atatürk ve Türk bayrakları ile katıldı. İngiliz Shirley Vaughan, şehitler için uzun süre gözyaşı döktü.

  ANTALYA, Adana, Osmaniye, Zonguldak, Nevşehir, Eskişehir, Yozgat, Hatay, Konya, Muğla, Bursa, Gümüşhane, Trabzon ve daha birçok yerdeki yürüyüş /images/100/0x0/55eb20c4f018fbb8f8acfa45ve eylemlerde PKK lanetlendi.

  Cüppeli protesto

  Hakkâri’deki hain saldırıyı protesto eden Ankara Barosu’na kayıtlı avukatlar, cüppelerini giyerek adliye binası önünde toplandılar. Kızılay Meydanı’nda yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı eylemde, hükümet ve terör örgütü aleyhine sloganlar atılırken, “Cumhuriyet Savcıları göreve, hainlere destek verenlerden hesap sorulsun” pankartları açıldı. Liseli öğrenciler sloganlarla Anıtkabir’e yürüdü. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası da Türk bayraklarını taksicilere dağıttı. Taksiciler, Kızılay’da korna çalarak eylem yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı