Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkiye ayağa kalktı ama o polis yaşananları hatırlamıyor

  Toygun ATİLLA/İSTANBUL
  19.06.2013 - 09:33 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı eylemleri sırasında İzmir, Kordon'da deniz kenarında oturan bir genç kızın saçını çektiği için açığa alınan Çevik Kuvvet polisi, o anı hatırlamadı. Müfettişlerin kendisine gösterdiği Türkiye'yi ayağa kaldıran fotoğrafı görünce hayretler içinde kaldığı ifade edilen polis memurunun ilk tepkisi, "Bu ben miyim ? Olanları hatırlamıyorum. 20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım" oldu.

  İzmir'de geçtiğimiz haftalarda, Gündoğdu Meydanı’nda polislerle eylemciler arasında gerginlik yaşandı. Polis biber gazı ve cop kullanırken, gruptan da polise taş atıldı. Polis kendilerine direnen gençleri dağıttı. Bu sırada Kordon’da rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı belirtilen birkaç genç de polis coplarından nasibini aldı. 3 polis buradaki gençleri copladı. Biri de orada bulunan genç bir kızın saçından çekti. Bu görüntüler Türkiye genelinde büyük tepkiye neden oldu. Bu olaya karışan 3 Çevik Kuvvet polisinin kimliği kask numaralarından belirlenerek haklarında soruşturma açıldı.

  İZMİR’DE ŞOK GÖRÜNTÜLER / HÜRRİYET TV

  Polisin orantısız güç kullandığı iddialarını araştırmak üzere İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın talebiyle şehre gelen Mülkiye ve Polis Baş müfettişleri, inceleme başlattı.  Açığa alınan polis memurlarının ifadesine başlandığı sırada ise müfettişlerle polis bir polis memuru arasında ilginç bir diyolog yaşandı. Müfettişler, gazetelere ve tv'lere yansıyan, saç çekme görüntülerini göstererek, bu olayın nasıl geliştiğini sordu.

  Sahilde oturan genç kızın saçını çektiği belirtilen polis memuru fotoğrafları gördüğünde verdiği ilk tepki şöyle oldu: "Bu ben miyim ? O anı hatırlamıyorum"  İfade sırasında oldukça üzgün olduğu ifade edilen, genç kızın saçını çektiği için de oldukça pişman olduğu belirtilen polis memurunun en dikkat çekici sözleri ise şunlar oldu: "20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım. Bu yaşananları hatırlamıyorum bile"
   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı