« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Avrupa'dan zor

Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi, "Futbolu, heyecanım ne zaman kaybolursa veya ne zaman fiziki durumum el vermezse o zaman bırakmayı düşünüyorum. Ama bu aralar değil" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, futbolu fiziki durumu el verdiğince ve içindeki oynama heyecanı kayboluncaya kadar sürdüreceğini söyledi. Siyah beyazlı kulübün çocuklara yönelik çıkardığı Yavru Kartal dergisinde fun club üyeleri Kenan ve Aleyna Yurtvermez’in sorularını yanıtlayan Rüştü Reçber, "Türkiye’de oynamak Avrupa’da oynamaktan çok daha zor" dedi.

Futbola ilk başladığında genelde forvette oynadığını, ancak ilerleyen zamanda bir hocasının, boyu uzun olduğu için kendisini kaleye geçirdiğini belirten deneyimli file bekçisi şöyle konuştu:

Schmeichel’ı örnek aldım

"Zorunlu olarak kaleye geçtim ama kaleciliği sevmeye başladıktan sonra Engin İpekoğlu, Hayrettin Demirbaş etkilendiğim isimler olmuştur. Daha sonra da Peter Schmeichel’ı örnek aldım. Oğlumun sporcu olmasını isterim ama hangi branşla ilgileneceği kendisine bağlı. Futbolcu olmasını da isterim ama kaleci olmasını pek istemem" diye konuştu.

Rüştü futbolu ne zaman bırakmayı düşündüğü yönündeki bir soru üzerine, "Futbolu, heyecanım ne zaman kaybolursa veya ne zaman fiziki durumum el vermezse o zaman bırakmayı düşünüyorum. Ama bu aralar değil" ifadesini kullandı.

Üçüncülük maçını unutamıyor

Tecrübeli kaleci, futbolu bıraktıktan sonrası için düşüncelerinin sorulması üzerine de "Futboldan kopmayacağımı düşünüyorum ama futboldan kopmadan nasıl bir meslek yaparım, bilmiyorum. Yönetim, idari, medya bazında olabilir ama antrenörlük yapmayı şu anda düşünmüyorum" dedi. Kariyeri boyunca 118 kez A milli, 12 kez ümit milli, 2 kez de ordu milli olmak üzere ay-yıldızlı formayı toplamda 132 kez giydiğini anlatan Rüştü, futbol yaşantısı boyunca en çok etkilendiği maç olarak, 2002 Dünya Kupası’nda Güney Kore ile oynanan Dünya üçüncülüğü karşılaşmasını gösterdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler