MUĞLA HABERLERİ

Türkiye aşığı İngiliz Fethiye'de toprağa verildi

AA / Utku Uçrak
25.02.2016 - 12:23Son Güncelleme :

- Kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren İngiliz, vasiyeti üzerine çok sevdiği Muğla'nın Fethiye ilçesinde defnedildi

AA / Utku Uçrak

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde kolon kanseri nedeniyle hayatını kaybeden İngiliz John Mc Hentash, vasiyeti üzerine çok sevdiği ilçede toprağa verildi.

Uzun süredir Fethiye'de yaşayan John Mc Hentash'a (66) kısa süre önce kolon kanseri teşhisi konuldu. Tedavisine başlanan Mc Hentash, evinde rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.

Yakınlarına, öldüğünde Fethiye'de toprağa verilmesini vasiyet eden Mc Hentash'in isteğini yerine getirmek için gerekli girişimler yapıldı.

Mc Hentash'ın cenazesi, Ovacık Mahallesi Çatallar Mezarlığı'ndaki yabancılar için ayrılan bölümde defnedildi.

Mc Hentash'ın aile dostu Seçkin Daysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yahudi olan arkadaşının ilçede sevilen bir sima olduğunu söyledi.

Arkadaşının vaziyetini yerine getirdikleri için mutlu olduklarını belirten Daysal, eşinin de burada gömülmek istediğini ve onun için de yer alındığını ifade etti.

Daysal, ülkesinde emekli olmadan önce makinistlik yapan Mc Hentash'ın, ilçede "Çuf çuf John" olarak tanındığını, herkes tarafından da çok sevildiğini dile getirdi.

Mc Hentash'ın annesinin de kolon kanserinden yaşamını yitirdiğini anlatan Daysal, "John, annesini aynı hastalıktan kaybettiği için ameliyat olmaktan korkuyordu. Burada tedavisine başlanmıştı ama kısa sürede hayatını kaybetti" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Türkiye aşığı İngiliz Fethiye'de toprağa verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye aşığı İngiliz Fethiye'de toprağa verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı