Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye artık büyükler arasında

“Eskiden sporcularımız, ilk günde elenirdi. Müsabakaları tribünden takip ederdik. Şimdi sporcularımız sonuna kadar mücadele etti.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FİNLANDİYA’nın başkenti Helsinki’de  düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza atan Milli Takım’ın sporcuları ve Atletizm  Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi basın karşısına çıktı.

Terzi, “dünya yıldızları” diye seslendiği Türk sporcuların elde ettiği başarılarla güzel bir gün geçirmelerini sağladıklarını söyledi. “Helsinki’de büyük bir coşku yaşadık. Türk atletizminde olmayan bir şeyi başardık” diyen Terzi, “Atletizmde büyük ülkeler var. Bu büyük ülkelerin yanında artık Türkiye’nin olduğunu da  söylüyorlar. Eskiden Avrupa şampiyonalarına gittiğimizde ilk gün elenip, ondan  sonra yarışları tribünden izlerdik. Helsinki’de ise yarışların son anına kadar sporcularımız mücadele etti” ifadelerini kullandı.

Atletizm Milli Takımı’nın sponsoru Turkcell’in Genel Müdür Yardımcısı  Koray Öztürkler, “Bu başarıları daha ileriye götürme yönünde projeler var” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz