« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye:3-Avusturya:0

A Milli Futbol Takımımız, Avusturya karşısında ilk yarıyı, Yıldıray Baştürk, (22. dk.) Hakan Şükür (31. dk) ve Okan Buruk'un (45. dk) attığı gollerle 3-0 önde kapadı..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MAÇTAN NOTLAR

Milli Takımın, Avusturya ile yaptığı maçta, Ali Sami Yen Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı.

Karşılaşmanın başlamasından 5,5 saat önce stat kapıları açılırken,seyirciler kapıların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Maçtan bir saat önce tribünler tamamen dolarken, karşılaşmayı yaklaşık 30 bin sporsever izledi.

Taraftarlara stada girerken 30 bin bayrak dağıtılırken, karşılaşmada ellerinde çeşitli ebatlarda Türk bayraklarıyla sporseverler tribünlerde renkli görüntüler oluşturdu.

Maçın başlamasından iki saat önce tezahüratlaa başlayan taraftarlar, stat hoparlörlerinden yapılan anonsla, maç sırasında tezahürat yapmaları ve tribün merdivenlerine oturmamaları konusunda uyarıldı.

Taraftarlar maçtan önce ``Bizler inandık, siz de inanın, Dünya Kupası``na katılın şeklinde tezahüratta bulundu.
   
PROTOKOL TRİBÜNÜNDE İZDİHAM YAŞANDI
   
Türkiye-Avusturya maçında, protokol tribününde de büyük izdiham yaşandı.

Karşılaşmayı siyaset, spor ve sanat dünyasından pek çok ünlü izlerken protokol tribününde izdiham nedeniyle çok sayıda kişi ayakta kaldı.

Maçı, Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Avusturya Başbakan Yardımcısı Susanne Riess Passer ile birlikte protokol tribününden izledi. Maçı izleyenler arasında spordan sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve FIFA İcraKurulu Üyesi Şenes Erzik de yer aldı.
   
FATİH KADRODA YOK
   
Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, ilk maçta sonradan oyuna sürdüğü Fatih Akyel`i, rövanş maçında 18 kişilik kadroya almadı.

Güneş, Avusturya`daki maçın 11`inde değişiklik yapmazken, sadece sakat olan Ergün`ün yerine Hasan Şaş`ı oynattı. Forvette ise yine Hakan-Yıldıray ikilisi görev yaptı.

Milli takımda ayrıca Emre Belözoğlu, Tayfun Korkut, Ümit Karan, Mehmet Polat, Ömer Çatkıç, Bülent Korkmaz da 18 kişilik maç kadrosuna alınmadı.

Avusturya takımında ise teknik direktör Bariç, cezası biten Vasticile ilk maçta sonradan oyuna giren Lexa`ya, bu karşılaşmada ilk 11`de yer verdi.
   
MİLLİLERE BÜYÜK İLGİ
   
Tribünleri dolduran taraftarlar, karşılaşmanın başlamasından 50 dakika önce sahaya çıkan (A) Milli Futbol Takımı futbolcularına büyük ilgi gösterdi.

Futbolcular lehine tezahürat yapan sporseverler, daha sonra tüm futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak sevgi gösterisinde bulundu.

Avusturya Milli Takımı sahaya çıktığında ise tribünlerden büyük protesto geldi.

- Karşılaşmayı, iki otobüsle gelen Avusturyalı taraftarlar da izledi. Avusturyalı taraftarların stada gelişlerinde, Türk taraftarlar``Türkiye... Türkiye...`` ve ``Beş...Beş...`` diye bağırdı. Avusturyalı taraftarlar otobüslerden inerken, polis kordonu içinde stada alındı.

- Karşılaşmadan önce kapalı tribünde büyük bir Türk bayrağı açıldı.

- (A) Milli Futbol Takımı oyuncuları, maçtan önce saha ortasında kenetlenerek galibiyet yemini etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler