« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk'e para yok Bulgar'a var

Güreş Federasyonu, Milli Takıma düşünülen İsmail Nizamoğlu'na, "Sana yerli statüsünde 460 milyon veririz. Eğer Bulgar vatandaşı olarak sözleşme yaparsan, 5 bin dolar aylık alırsın" dediler.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Güreş Federasyonu yetkilileri, Milli Takım için düşünülen İsmail Nizamoğlu'na, "Sana yerli statüsünde 460 milyon veririz. Eğer Bulgar vatandaşı olarak sözleşme yaparsan, 5 bin dolar aylık alırsın" dediler.

BÖYLESİNE ne bir transfer teklifi görüldü, ne de duyuldu... Serbest Güreş Milli Takımı'nın başına getirilmesi düşünülen Bulgaristan göçmeni İsmail Nizamoğlu'na federasyon yetkilileri, "Seninle Türk vatandaşı olarak sözleşme yaparsak aylığın 460 milyon lira olur. Bu rakam sponsor desteği ile maksimum 1 milyar 200 milyon liraya çıkar. Seninle Bulgar vatandaşı olarak sözleşme yaparsak o zaman 5 bin dolar verebiliriz" teklifinde bulundu.

Osman Şansal federasyonunda da görev alan Nizamoğlu, bu teklife şiddetle karşı çıkarak, "Ben Bulgar zülmünden kaçarak Türkiye'ye göç etmiş Türk vatandaşı olmuştum. Şimdi değil bana 5 bin dolar, dünyalar verilse ben yine eski günlerime dönmem. Türk güreşinin başına Bulgar vatandaşı olarak geçmeyi kendime yakıştıramam. Bir Bulgar vatandaşı olarak devletimden maaş almayı gururuma yediremiyorum" dedi.

Nizamoğlu, Osman Şansal federasyonundan 16 ay maaş alamadığını da sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler