KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulması etkinlikleri kapsamında öğrenciler ödüllerini aldı

DHA
08.06.2018 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “ Türkçe’nin Doğru ve Güzel Konuşulması, Türk Dilinin Zenginleştirilmesi’ etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz’daki ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan etkinliklerde derece alan öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleşen ödül törenine Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Ödül töreninin sunumu Fehmi Mutlu Ortaokulu öğretmeni Esen Bulut tarafından gerçekleştirildi. Etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin yaptığı konuşmada, "2006 yılından bu yana Türkçe’nin doğru kullanılması, açık ve anlaşılır olarak konuşma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi, Türk Dilinin zenginliklerinin farkına varmalarını sağlamak amacıyla her yıl, yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve yarışmalar yapıyoruz. Bugün bu etkinliklere katılan öğrencilerimize ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize katıldıkları etkinliklerin anısına hediyelerini vereceğiz. Türkçeyi doğru kullanma becerilerini geliştirmek amacıyla MEB ve TDK işbirliğiyle ‘Dilimiz Kimliğimizdir’ ismiyle düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi olan Lüleburgaz Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Sibel Çelikel’ i ve Türkiye üçüncüsü olan Lüleburgaz Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Milan Pelen’i tebrik ediyorum’’ dedi.

Daha sonra liseler arası deneme yazma yarışması birincisi Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Özek, ikinci Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencisi Çağla Demirbilek, üçüncü TEK Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Sena Beste Sert; ortaokullar arası deneme yazma yarışmasında birincisi Fehmi Mutlu ortaokulu öğrencisi Zeynep Erdoğan, İkinci Durak ortaokulu öğrencisi Fatmanur Topçu, üçüncü 8 Kasım Ortaokulu öğrencisi Cansel Yavuz ödüllerini Kaymakam Mustafa Kaya’dan aldı. Düzenlenen panele katılan öğrenciler ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in aldı. Yarışmaya katılan öğrencilerin ödüllerini almalarının ardından ödül töreni sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulması etkinlikleri kapsamında öğrenciler ödüllerini aldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı