ISPARTA HABERLERİ

'Türkçem Eyvah' Isparta'da sahnelendi

DHA
27.03.2016 - 17:39Son Güncelleme :
DHA

 

ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Belediye Tiyatrosu ilk gösterimini Türkçenin önemi ve kullanımının vurgulandığı 'Türkçem Eyvah' adlı tiyatro oyunuyla yaptı.

Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 4 ay önce oluşturulan Belediye Tiyatrosu perde açtı. 'Türkçem Eyvah' adlı oyun tiyatroseverlerin beğenisine sunulurken, ilk gösterim Belediye Kültür Sineması Salonu'nda gerçekleştirildi. Aralarında doktor, öğretmen, öğrenci ve çeşitli meslek gruplarından oyuncuların bulunduğu 14 kişilik ekibin ilk oyunu ilgi çekti.

Tek perdelik 70 dakikalık 'Türkçem Eyvah' oyununda Türkçenin doğru kullanımı, işyerlerine verilen isimlerin Türkçe olması gibi hususlarda mesajlar verildi. Oyun sonrası oyunculara ve seyircilere teşekkür eden Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Veli Kayacan, belediye bünyesinde oluşturulan tiyatro bölümünün Kasım 2015'te çalışmalarına başladığını ve ilk gösterimini yaptığını belirtirken, ilerleyen tarihlerde oyunların diğer kentlerde de sergilenmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Isparta Belediyesi Tiyatrosu'nda ayrıca yapılan çalışmalar neticesinde iki grup oluşturuldu. Bir grubun yetişkinlere, diğer grubun ise çocuklara yönelik tiyatro oyunları sergileyeceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden 'Türkçem Eyvah' Isparta'da sahnelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Türkçem Eyvah' Isparta'da sahnelendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı