Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Turkcell'den Twitter erişim sorununa ilişkin açıklama

  Hürriyet Haber
  16.12.2014 - 10:03 | Son Güncelleme:

  Turkcell, bugünkü Twitter'a erişim sorununun, Turkcell mobil internet altyapısının büyük ölçüde taşıyıcısı olan Turkcell Superonline'ın IP erişim altyapısındaki verilerin senkronizasyonu sırasında gerçekleşen geçici operasyonel bir problemden kaynaklandığını belirtti.

  Turkcell'den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Bazı Turkcell hatlı internet kullanıcılarının bugün bir süre Twitter'a erişemedikleri yönündeki şikayetler üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) hassasiyet göstererek bir inceleme başlatacağını duyurmuştur. Turkcell ve Turkcell Superonline olarak konuya açıklık getirmek isteriz:

  Söz konusu durum, Turkcell mobil internet altyapısının büyük ölçüde taşıyıcısı olan Turkcell Superonline'ın IP erişim altyapısındaki verilerin senkronizasyonu sırasında gerçekleşen geçici operasyonel bir problemden kaynaklanmıştır. Saat 12.05 ile 13.12 arasında yaşanan sorun, fark edildiği andan itibaren derhal müdahale edilerek giderilmiş ve erişim sağlanmıştır. Mevcut durumda Turkcell kullanıcılarının Twitter erişiminde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı