Turkcell’de tahsilat hazırlığı

Ateş YALAZAN / ANTALYA
01.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

Lisans sözleşmesini imzalayıp, Türk Telekom'dan hizmetleri devralmayı bekleyen Turkcell, altyapı hazırlıklarına başladı. Turkcell, fatura ödemeleri için bankalarla şimdiden anlaştı.

Hükümet ile lisans sözleşmesini imzalayarak, yeni bir döneme giren Turkcell, Türk Telekom'dan devralacağı hizmetlerin altyapı hazırlıklarına başladı. Lisans sözleşmesi Danıştay'a vize için gönderilen Turkcell, lisansı alması durumunda, daha önce Türk Telekom tarafından yürütülen, faturalama, baskı, postalama gibi işlemleri devralacak. Turkcell bunun için büyük yatırım yapıyor. Lisans sonrasında direk aboneleri ilgilendiren bir çok değişiklik olacak.

Hürriyet'e bilgi veren Turkcell Genel Müdürü Cüneyt Türktan, halen Türk Telekom tarafından yürütülen, faturalama, baskı, postalama ve tahsilat işlemlerinin kendilerine devredileceğini hatırlattı. Toplam bir milyondan fazla abonenin bu işlemlerini yürütmek için birimler oluşturulduğunu anlatan Türktan, baskı ve faturalama için bir tesis kurduklarını kaydetti.

FATURALAR BANKALARA

Turkcell'in getireceği yeni sisteme göre, abonelerin hesapları her ayın 15'inden itibaren kesilmeye başlanacak. Bunun ardından özel bir posta şirketi tarafından kurye eliyle aboneye ulaştırılacak faturanın ödenmesi için yaklaşık 10 günlük bir süre tanınacak.

Bu hizletlerin Turkcell'e devredilmesinden sonra, tahsilatların Türk Telekom şubelerinden yapılması uygulaması da sona erecek. Türktan İşbankası, Yapı Kredi ve Pamukbank ile anlaştıklarını belirterek, lisanstan sonra abonelerin faturalarını bu bankalara ödeyeceklerini kaydetti.

Türktan ayrıca, daha önce Telekom müdürlüklerinde yürütülen bir çok hizmetin de kendilerine devredileceğini hatırlatarak bu hizmetlerin yürütülmesi için birimler kurulacağını söyledi.

Buna göre halen Turkcell'in Türkiye çapındaki yaklaşık 2 bin bayisinden ilk etapta 250-400 arasındaki bayilerde Turkcell Abonelik Merkezi (TAM) oluşuturulacak. Turkcell, bu Merkezlerin dekorasyon ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak. Aboneler karşılaştıkları her türlü sorun için Türkiye çapındaki TAM'lara giderek yardım alabilecekler. Bayiler, burada yaptıkları her işlem karşılığında belli bir komisyon alacaklar. TAM olarak görev yapacak bayilerde ise bazı özellikler aranacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı