Turkcell 21.8 milyon YTL’lik cezadan kurtuldu

ANKA
25.02.2006 - 11:33 | Son Güncelleme:

Danıştay 13’üncü Dairesi, Turkcell’in Ulusal Dolaşım (Roaming) Anlaşması Yapılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin iptal edilmesi istemini reddetti. Ancak aynı yönetmelik hükümlerine göre Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen Turkcell’e verilen 21.8 milyon YTL’lik cezayı ise kaldırdı.

Telekomünikasyon Kurumu Turkcell’e Ulusal Dolaşım (Roaming) Anlaşması Yapılması ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında" yönetmeliğe aykırı davrandığı gerekçesiyle 2004 yılında toplam 21 milyon 822 bin YTL para cezası vermişti. Söz konusu cezayı 7 Nisan 2004 tarihinde Telekomünikasyon Kurumu’na ödeyen Turkcell, söz konusu cezanın kaldırılması ve cezanın dayanağını oluşturan yönetmeliğin tamamının iptali istemiyle Danıştay’a dava açmıştı.
Danıştay, Telekomünikasyon Kurulu’nun Turkcell’e idari para cezası verilmesine ilişkin kararının yürürlüğünü dava sonuçlanıncaya kadar durdurmuştu. Ulusal Dolaşım Anlaşması Yapılması ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin yürütmesinin durdurulması istemini ise reddetmişti.

Danıştay 13’üncü Dairesi davayı esastan görüşerek karara bağladı. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre Danıştay, Ulusal Dolaşım (Roaming) Anlaşması Yapılması ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin iptal edilmesi istemini reddetti. Ancak Turkcell’e idari para cezası verilmesine ilişkin itirazı ise kabul ederek Telekomünikasyon Kurumu’nun söz konusu kararını iptal ettiği bildirildi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı