Türkçe Windows 2000 mayısta piyasaya çıkıyor

Hürriyet Haber
18.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

MICROSOFT'un yeni iletişim sistemi Windows 2000, tüm dünya ile birlikte Türkiye'de de kullanıcılarıyla buluştu. Windows 2000, tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de dün İstanbul'da Lütfi Kırdar Convention Center'da tanıtıldı. Windows 2000'in Türkçe versiyonu mayıs ayında piyasaya çıkacak.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Microsoft'un 1975'de ‘‘her masada ve her evde bir bilgisayar’’ vizyonuyla yola çıktığını, 2000 yılı için vizyonlarının güçlü yazılımlarla ‘‘her zaman, her yerde, her cihazdan bilgiye erişmek’’ olduğunu söyledi. Ciliv, ‘‘Windows 2000 bilgisayar dünyasında yeni bir çağ açıyor’’ dedi.

Bilgi teknolojilerinin tüm dünyada hızla yaygınlaştığına dikkat çeken Ciliv, genç nüfusuyla Türkiye'nin Microsoft açısından önemli bir ülke konumunda olduğunu belirtti.

İstanbul'da dün yapılan tanıtım toplantısı Microsoft ürün müdürlerinin Windows 2000'i anlattığı sunumlarla devam etti. Daha sonra San Fransisco ile canlı uydu bağlantısı kuruldu ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in konuşması tüm dünyada aynı anda yayınlandı.

Windows 2000 bugünden itibaren 60'dan fazla ülkede İngilizce, Almanca, Japonca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İsveçce, Hollandaca, Korece ve Portekizce dahil olmak üzere 10 dilde satışa sunuluyor. Windows 2000'in Türkçe versiyonu ise Mayıs ayında piyasaya çıkacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı