AYDIN HABERLERİ

Türkçe Öğrenen Yabancı Öğrenciler Rektör Yardımcısı Tunca’yı Ziyaret Etti

IHA
11.08.2015 - 12:37Son Güncelleme :

AYDIN'DA TÜRKÇE ÖĞRENEN YABANCI ÖĞRENCİLER REKTÖR YARDIMCISI RECAİ TUNCA'YI ZİYARET ETTİ

IHA

Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) devam eden ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan yabancı öğrenciler, ADÜ Rektör Yardımcısı Recai Tunca’yı ziyaret etti.
Adnan Menderes Üniversitesi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında organize ettiği ‘Türkçe Yaz Okulu Programı’na katılan yabancı öğrenciler, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca’yı makamında ziyaret etti. 19 Ağustos’ta sona erecek ‘Türkçe Yaz Okulu Programı’ kapsamında çalışmalarına devam eden öğrencilere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca’yı ziyaretlerinde, Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Yapıcı, Yunus Emre Enstitüsü Rehber Öğretmeni İsmail Serhat Arabacı, Okutmanlar Erol Çelik, Gökhan Türk ve Hamza Özkan da eşlik etti.
ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca; konuk öğrencileri program kapsamında 2. Kez ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Yabancı Uyruklu öğrencileri son derece önemsiyoruz. İleride Üniversitemizin öğrencisi olurlarsa da onur duyarız. Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize elimizden geldiğince tüm imkânları seferber ederek destek oluyoruz. Bazı birimlerde çok uluslu sınıflar açabilmeyi istiyoruz. Okullarda; gerek ülkenizde gerek bizim ülkede, aldığınız okul eğitiminde en fazla kullanabileceğiniz kısım yüzde 20’dir. Önemli olan kişisel gelişimdir. Bunu başaracak olan sizlersiniz. Sizleri buradaki öğrencilerle buluşturmak bizim için bir zenginliktir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Türkçe Öğrenen Yabancı Öğrenciler Rektör Yardımcısı Tunca’yı Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkçe Öğrenen Yabancı Öğrenciler Rektör Yardımcısı Tunca’yı Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı