Teknoloji Haberleri

  Türkçe müzikte 4K devri başladı

  Hürriyet Haber
  15.10.2015 - 15:48 | Son Güncelleme:

  Full HD’ye oranla 4 kat daha canlı ve net görüntü sunan Ultra HD Türkçe müzik klipleri internette yerini almaya başladı.

  5000’in üzerinde video klibi bünyesinde barındıran netd müzik YouTube kanalı ilk Ultra HD kalitedeki videosunu Mustafa Ceceli’nin Kalpten albümünde yer alan Islak İmza isimli şarkısının video klibiyle yayınladı.

  KLİP İSVİÇRE’DE ÇEKİLDİ

  Çekimleri 3 gün süren klip, İsviçre’nin 3 ayrı şehrinde çekildi. Yönetmenliğini Andrew Resurreccion’un yaptığı klipte Zürih, Zermatt ve Gruyeres şehirlerinden görüntülerin yanı sıra 365 gün kayak yapılabilen dünyadaki tek yer olan Matterhorn dağından da görüntüler yer alıyor.

  Klibe özel hazırlanmış bir koreografiyle ilk kez dans eden Mustafa Ceceli’ye ünlü  İngiliz dansçı Stevie Mahoney de eşlik ediyor.  Ayrıca Mustafa Ceceli’nin dünyanın en iyi arabalarından olan 800,000 Euro değerindeki McLaren marka arabayı kullandığı sahneleri de klipte yer alıyor.

  DTV HABER VE GÖRSEL YAYINCILIK A.Ş. bünyesinde bulunan NETD platformuna bağlı Netd Müzik oluşumunun YouTube kanalı netd müzik, veri analiz şirketi OpenSlate tarafından Eylül 10, 2015 – Eylül 16, 2015 arasında dünyanın en çok izlenen YouTube kanalı olarak belirlendi.

  Ocak, 2014’te kurulan netd müzik 51 yapım firmasına ait şarkıların dijital yayın haklarına sahip. Türkçe müziği ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olarak tüm dünyaya yaymayı ve dinletmeyi hedef edinen netd müzik, dünyanın lider YouTube kanalları arasında zirvede yer buldu.

  Ünlü analiz şirketi comScore’a göre Temmuz 2015’te 12 milyon tekil kişiye erişen netd müzik, Ağustos 2015’ten itibaren videolarını tüm dünyaya izlenime açtı.

  Netd Müzik’in YouTube kanalına buradan adresinden erişebilirsiniz.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı