DENİZLİ HABERLERİ

Türkçe isimli işyerlerine onur ödülü

DHA
30.03.2017 - 12:50Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'deki işyerlerinde Türkçe'nin kullanımını özendirmeyi amaçlayan Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) ve Merkezefendi Belediyesi, Türkçe isim taşıyan işyerlerine onur ödülü verecek.
AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler, Türkçe'ye karşı duyarlılık ve özen gösterip, işyerlerinin adlarını ve markalarını Türkçe kullanan işverenlere onur ödülü vereceklerini söyledi. AYSİAD olarak yabancılaşmayı önlemek ve Türkçe'nin kullanımını özendirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını, 12 yıldır Türkçe isimli işyerlerine En Güzel Türkçe İsimli İşyeri Ödülü verdiklerini söyleyen Hüseyin Erikler, Merkezefendi Belediyesi ile bu konuda işbirliği yapacaklarını dile getirdi. Erikler, "Dernek olarak güzel dilimiz Türkçe'nin kullanımını yaygınlaştırmak, işyerlerine Türkçe isimler verilmesini teşvik etmek için çalışmalar yapıyoruz. Merkezefendi Belediyesi ile işbirliği yaparak, çalışmalarımızın kapsamını genişletmeye karar verdik. Tüm işyeri sahiplerini ve girişimcilere işyerlerine Türkçe isim verme çağrısı yapıyoruz. Merkezefendi Belediyesi'nin hizmet sınırlarının içerisinde bulunan yabancı olan ismini Türkçe ile değiştiren veya halen Türkçe isimle faaliyetlerini yürüten şirket ve işyerlerine törenle onur ödülü vereceğiz. Onur ödülünün yanı sıra özel olarak hazırlanan hediyelerimizi takdim edeceğiz. En önemlisi de bu işyerlerinin kapısına, üzerinde 'Türkçe'ye karşı duyarlılık ve özen gösteren Örnek Marka ve Şirket' yazılı şık bir levha asacağız. Böylece bu işyerinin önünden her geçen, işyerinin Türkçe'ye verdiği önemi her an görebilecek" diye konuştu.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Türkçe isimli işyerlerine onur ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkçe isimli işyerlerine onur ödülü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı