MERSİN HABERLERİ

’’Türkçe Dilbilgisi-kardeş Kentlerin Kitabı” Tanıtıldı

IHA
29.08.2015 - 13:56Son Güncelleme :

SİLİFKE'DE "TÜRKÇE DİLBİLGİSİ-KARDEŞ KENTLERİN KİTABI" TANITILDI

IHA

Silifke Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezinde Silifke ve Hassloch kardeş şehirlerin ortak bir kültür projesi olan, Yazar Celal Taşkıran tarafından hazırlanan ’’Türkçe Dilbilgisi-Kardeş Kentlerin Kitabı”nın tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Başkan Yardımcısı Ömer Savar ve Almanya Hassloch’tan gelen kardeş şehir heyetinin de katıldığı tanıtım töreninde, ’’Türkçe Dilbilgisi - Kardeş Kentlerin Kitabı”nın içeriği ve hazırlanmasında geçen süreçlerle ilgili bilgi verildi.
Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “1929 Silifke Doğumlu yazarımız Celal Taşkıran’a Uzuncaburç Mahallesindeki evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Sayın Celal Taşkıran’a Silifke ve Hassloch kardeş şehirleri ortak kültür projesi “Türkçe Dilbilgisi – Kardeş Kentlerin Kitabı” için teşekkür ediyoruz. Kültür ve sanata katkı sağlayan güzel yürekli insanların her zaman yanında oluyoruz, olacağız. Turizm rehberi olan ve geçmiş yıllarda Silifke Turizm Müdürlüğü görevini yürüten değerli büyüğümüz Celal Taşkıran, Silifke’nin turizm elçisi durumundadır. İngilizce olarak kaleme aldığı Silifke ve çevresi adlı eser, kaymakamlıklarda, valiliklerde, kütüphanelerde, konsolosluklarda, büyükelçiliklerde, 5 yıldızlı otellerde, seyahat acentelerinde, yani yurt içi ve yurt dışında turizmle ilgili her yere gönderilmiştir. Böylelikle Silifke, dünyanın dört bir tarafından bilinir hale gelmiştir. Bunun yanında son 10 yılda kaleme aldığı ve emek harcadığı Silifke ve Hassloch kardeş şehirlerinin ortak bir kültür projesi olan ’’Türkçe Dilbilgisi - Kardeş Kentlerin Kitabı”da kendisinin büyük emek ve gayretleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu kitabın tanıtımını yapmaktan da büyük mutluluk duyduk. Emeği geçen diğer kardeş şehir üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.
Kardeş şehir Hassloch’tan gelen Başkan Yardımcısı ise, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’un ve Silifke insanının misafirperverliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, böyle bir kültürün ve kardeşliğin yaşatılmasından önemli bir katkısı olan Celal Taşkıran’a teşekkür ederek, Silifke ve Hassloch kardeş şehirleri ortak kültür projesi “Türkçe Dilbilgisi – Kardeş Kentlerin Kitabı” için teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden ’’Türkçe Dilbilgisi-kardeş Kentlerin Kitabı” Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’’Türkçe Dilbilgisi-kardeş Kentlerin Kitabı” Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı