Gündem Haberleri

  Türkçe çok melodik

  Hürriyet Haber
  14.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gloria Estefan Türkiye'de

  İSTANBUL MUHTEŞEM

  Türkiye'yi ilk kez tarih kitaplarında okumuştum. Ama Miami'deki kuaförüm bir Türk ve adı Semih. O ve annesi, bana hep ülkesinden bahsederlerdi. Anlattıklarından daha güzel bir ülke buldum doğrusu. Boğaz turu yaptık yemek yedik, her şeye bayıldım. İstanbul muhteşem.

  ALTIN BİLEZİK ALDIM

  Kapalıçarşı'da kendimizi kaybettik. Eşim alişveriş kralıdır. Bayılılır alışverişe. Evimizi dolduracak kadar çok şey aldı. Ben de kendime bir sürü altın bilezik aldım. Eşim Emilio'nun babası Lübnanlı. Bazı şeyler birbirine benziyor. Bu yüzden yadırgamadık pek çok şeyi.

  DİLİNİZ ÇOK MELODİK

  Özellikle dilinizi çok ilginç ve melodik buldum. Müziğinizi çok beğendik. Sertab Erener ile tanıştık. Tarkan'ı biliyorduk.

  DEPREMZEDELERE YARDIM

  Geçen yıl yaşadığınız deprem felaketi için yardım gönderdik. Bir vakfımız var, oradan dünyanın her yerine yardım yolluyoruz. Türkiye yaklaşık 75 bin dolar gönderildiğini biliyorum.

  AJLAN'A ÇOK ÜZÜLDÜM

  Ajlan'nın sevilen genç bir şarkıcı olduğunu biliyorum. Bir insanın genç yaşta hayata veda etmesi üzücü. Ailesinin yerine koyuyorum kendimi.Ama ben aynı zamanda ölümün sadece bir boyut değiştirmek olduğuna inanıyorum.

  KÜBA ÖZGÜR DEĞİL

  Üç yaşında ABD'ye geldim, ama Küba benim anavatanım. Çok güzel bir ülke, ama keşke insanların özgürce yaşadığı ve düşüncelerini özgürce ifade edebildikleri bir ülke olsaydı. O zaman Küba'yı kimse terk etmezdi.

  CASTRO EMEKLİ OLMALI

  Fidel Castro, uzun bir tatile çıkmalı. Çoktan emekli olması gerekiyordu. Ama onun gibi adamlar ancak tanrı huzuruna çıktıklarında emekli olurlar.

  Önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği yeni albümü ‘‘Alma Caribena’’nın promosyonu için prodüktör eşi Emilio Estefan ile İstanbul'a gelen Gloria Estefan, İstanbul'a ve özellikle Türk diline hayran kaldığını belirtti. Hürriyet'e verdiği röportajda küçük Elian'dan Fidel Castro'ya kadar pek çok konuda açıklamalar yaptı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı