Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkan Saylan'ın adı caddeye verildi

  İZMİR, (DHA)
  28 Aralık 2009 - 16:34Son Güncelleme : 28 Aralık 2009 - 16:34

  ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) kurucu Genel Başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan'ın adı İzmir'de, Gaziemir Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki bir caddeye verildi.

  İzmirliler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun da hazır bulunduğu törene, şiddetli yağmura rağmen büyük katılım gösterdi. Gaziemir Belediye Başkanı CHP'li Halil İbrahim Şenol yaptığı konuşmada, geçen mayıs ayında vefat eden Prof.Dr. Saylan'ın savunduğu değerleri simgelemesi amacıyla ilçenin en önemli caddelerinden birine adını verdiklerini belirtti. Şenol, “Sayın Türkan Saylan'ın sadece ismi değil, düşünceleri de bu cadde ile birlikte yaşayacak” dedi.

  Prof.Dr. Türkan Saylan'ın ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanlığı'na seçilen Aysel Çelikel de, bu anlamlı girişimi nedeniyle Gaziemir Belediyesi'ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel, halklala birlikte kurdeleyi keserek Prof.Dr. Türkan Saylan Caddesi'ni hizmete açtı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı