Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk yelkenciler ödüllendirildiler

İtalya'da düzenlenen “Trofeo Marcello Campobassa” yelken yarışlarında dereceye giren Türk sporcular ödüllendirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalya'nın Napoli kentinde bu yıl 21 ülkeden 229 sporcu katılımıyla onsekizincisi düzenlenen yarışmada, Türk sporculardan Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulübünden Anıl Çetin “Optimist” sınıfında birinci, aynı kulüpten Mert Önder ise “Optimist” sınıfı junior grubunda üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren sporcular için Bodrum İçmeler Yelken Kulübünde tören düzenlendi.

Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Meral Günday, törende, Türk sporcuların İtalya'da büyük başarı kazandıklarını ifade ederek, “Bizim için çok heyecan verici. Bir yaz kursu ile başladılar bu işe. Geldikleri gün deniz kıyısında oyunlar oynuyorlardı. Şimdi ise 229 kişi arasından biri şampiyon biri de üçüncü oldu. Hayatımda sevinçten bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum” diye konuştu.

Bodrum Anadolu Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Anıl Çetin ve Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu öğrencisi 11 yaşındaki Mert Önder, elde ettikleri dereceden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da çocukları tebrik ederek birer yarım altın hediye etti. Bodrum Emniyet Müdürü Niyazi Turgay da çocuklara hediye verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler