Ege Haberleri

EGE

  Türk vefası

  Latif SANSÜR / KUŞADASI (DHA)
  05.07.2012 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Yunan adalarından Sisam'ın en büyük yerleşim birimi olan Samos'un Valisi Stelyo Thanos'un, iki ay önce, genç yaşta hayatını kaybeden Türk dostu oğlu Dimitri Thanos'a Kuşadası'nın fahri hemşerilik beratı verilmesi kararlaştırıldı.

  Kuşadası Belediye Meclisi toplantısında, yakın arkadaşlarından CHP'li avukat Ömer Günel, Dimitri Thanos'un Türk dostu ve kardeşi olduğunu belirterek fahri hemşehrilik verilmesini önerdi. Haftanın üç günü Kuşadası'na gelen ve geniş arkadaş çevresi bulunan Dimitri Thanos'un iki ay önce kalp krizinden hayatını kaybettiğini hatırlatan Günel “Dimitri iki ülke insanlarının kardeşliği için çok çaba harcadı. Türkiye'yi ve Kuşadası'nı çok severdi. Tüm hayali bir Türk kızıyla evlenmekti. Türk-Yunan müziği hayranıydı. Zamanının büyük bölümünü Kuşadası'nda geçirirdi. Ne yazık ki 36 yaşında kalbine yenik düştü. Kendisine Kuşadası'nın fahri hemşerilik beratı verilmesini öneriyorum” dedi.

  Oturumu yöneten Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün (CHP) ile diğer meclis üyelerinin de olumlu görüş bildirmesi üzerine Dimitri Thanos'a fahri hemşerilik beratı verilmesi kararlaştırıldı. Beratın önümüzdeki günlerde aynı zamanda Kuşadası'nın kardeş kenti olan Samos'un Valisi Stelyo Thanos'a teslim edileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı