İZMİR HABERLERİ

Türk ve Yunan turizmciler İzmir'de buluştu

DHA
30.03.2016 - 10:48Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de gerçekleştirilen forum, TÜRK ve Yunan turizmcileri bir araya getirdi.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde geçen pazartesi günü Türk ve Yunan turizmcileri bir araya getiren bir forum düzenlendi. İzmir'de yapılan Türkiye-Yunanistan Deniz Turizmi ve Yatırımları Forumu'na; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Didim Kaymakamı İskender Yönden, CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Forumda 'Deniz Turizmi' ve 'Turizm Sektöründe Yatırımlar' konuları ve işbirliği imkanları değerlendirildi.

DİDİM'DEN VİZE OFİSİ TALEBİ

Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kiriakos Loukakis ve İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris ile ayrıca görüştü. Oda olarak karşılıklı ticaretin geliştirilmesi için gayret gösterdiklerini belirten Yıldırım, 2013 yılı sonundan bu yana çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Yakın zamanda Didim'den Yunan adalarına karşılıklı seferlerin başlayacağını belirten Yıldırım, bu süreçte oda bünyesinde vize ofisi kurulması talebini yineledi. Didim Ticaret Odası üyesi Felicia Travel sahibi Ali Çamurcu ile Yunan ortağı Panos Kampouris, yapmayı planladıkları ada turları konusunda bilgiler paylaştı. Turlarda vize konusunda kolaylık sağlanması ricasında bulundu.

Ediz VERDİOĞLU / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Türk ve Yunan turizmciler İzmir'de buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk ve Yunan turizmciler İzmir'de buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı