Türk ve Alman CEO’lar Berlin’de bir araya geliyor

Hürriyet Haber
30 Ekim 2011 - 13:04Son Güncelleme : 30 Ekim 2011 - 13:04

TÜSİAD’ın Almanya’daki muadil kuruluşu BDI ortaklığında oluşturduğu “Türk-Alman CEO Forumu” 31 Ekim 2011 tarihinde (yarın) Berlin’de gerçekleştirilecek. Türkiye ve Almanya özel sektörleri arasındaki mevcut ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Forum’a Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN konuşmacı olarak katılacak.

TÜSİAD ve TÜSİAD’ın Almanya’daki muadil kuruluşu BDI (Alman Sanayicileri Federasyonu/The Voice of German Industry) ortaklığında, Türkiye ve Almanya özel sektörleri arasındaki mevcut ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla “Türk-Alman CEO Forumu” oluşturuldu. Her yıl dönüşümlü olarak Türkiye ve Almanya’da düzenlenmesi planlanan “Türk-Alman CEO Forumu” yıllık toplantısının ilki, 31 Ekim 2011 tarihinde (yarın), Berlin’de, gerçekleştirilecek.

Ekonomik, politik, sosyal ve kültürel alanlarda iki ülkeyi de ilgilendiren güncel gelişmelerin değerlendirileceği toplantının açılış konuşmaları, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit BOYNER, BDI Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Peter KEITEL tarafından gerçekleşecek.

Türkiye ve Almanya’nın önde gelen holding ve firmalarının Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Müdürleri arasındaki diyaloğun kuvvetlendirilmesi amacıyla düzenlenen Türk-Alman CEO Forumu’nda, Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN,Avrupa Komisyonu Enerjiden Sorumlu Üyesi Günther OEITTINGER, Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Matthias KOLLATZ-AHNEN ve Federal Almanya Parlamentosu SPD Grup Başkanı, Eski Şansölye Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Dr. Frank-Walter STEINMEIER birer konuşma gerçekleştirecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı