Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türk vatandaşı oluyorlar

  Hürriyet Haber
  09 Temmuz 2012 - 15:09Son Güncelleme : 09 Temmuz 2012 - 15:14

  Dokuz Türk’ün öldürüldüğü Mavi Marmara saldırısı sürecinde, Türkiye’de verdikleri konserle gönüllerini fetheden İsrail’li dünyaca ünlü rock-heavy grubu Orphaned Land, Türk vatandaşlığına geçme kararı aldı.

  İsrail ile Türkiye arasındaki gerginliğin uç noktalara ulaştığı dönemde, İsrail’in yaptığı, “Türkiye’ye gitmeyin, can güvenliğinizi tehlikeye atarsınız” uyarılarına rağmen grup Türkiye’ye gelerek konser vermişti. Grubun solisti Kobi Farhi, konserde yaptığı, “”Mavi Marmara olayı olduğunda kalbim o kadar kırıldı ki günlerce ağladım” şeklindeki açıklamasıyla gönülleri fethetmişti.

  ORPHANED LAND YORUMUYLA ESTARABİM / WEB TV

  BAKANLARDAN DESTEK ALDILAR

  Mavi Marmara saldırısından sonra, barışa yaptıkları katkı nedeniyle Türkiye’den ‘Dostluk ve Barış’ ödülü alan grubun Türk vatandaşlığına geçme isteği sıcak destek buldu. AKP kurucu üyesi ve Başbakan danışmanlarından Kütahya milletvekili Hüseyin Tuğcu da grubun Türk vatandaşlığına geçmesine sıcak bakıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’la da irtibat halindeki Tuğcu, süreci hızlandırmak için bakandan destek aldı.

  Vatan gazetesi'nin haberine göre dünya çapında tanınan grup Türk vatandaşlığına geçerse hem iki ülke ilişkilerinde hem de Filistin sorununda çözüm için etkin bir şekilde barış elçisi olacaklar. Aynı zaman da grup dünya çapında verdiği konserlerde İsrail‘in yanı sıra Türkiye’yi de temsil edecek. Konserlerinde dinleyicilerine “Merhaba, biz İsrail’den Orphaned Land, Şalom! “ diyen grup “Merhaba biz Türkiye’den Orphaned Land, selam” diyecek. Grubu Türkiye menajerliğini yapan Derya Engin, “Orphaned Land, Eylül’de konser için Türkiye’de olacak. Umut ediyorum ki o zamana kadar süreç hızlı bir şekilde ilerleyecek ve bir sonraki konserlerini ikinci vatanı kabul ettikleri Türkiye’de Türk vatandaşı olarak verecekler’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı