Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk’ü de, Ingiliz’i de atalım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kopenhag olayları, iki ülkeye de pahalıya mal olacak

İstanbul ve Kopenhag'da meydana gelen şiddet olayları nedeniyle hem Türkiye'ye, hem de İngiltere'ye ağır ceza verilmesi gündeme geldi. Dedikodu şeklinde dolaşan söylentilere göre bir grup UEFA üyesi, Türkiye ile İngiltere milli takımlarının Euro-2000'den ihraç edilmesini isteyecek.

Ağır ceza gelebilir

Kopenhag'da önceki gün ve dün meydana gelen şiddet olayları, hem Türkiye'ye, hem de İngiltere'ye pahalıya mal olacak gibi gözüküyor. UEFA çevrelerinde şimdi, her iki ülkenin Avrupa Şampiyonası'ndan ihraç edilmesi gerektiği konuşuluyor. Gerek Türkiye'nin, gerekse İngiltere'nin daha önce sabıkalı olduğunu hatırlatan bir grup UEFA üyesi, iki ülkeye de ağır ceza verilmesi gerektiği görüşünü savunuyorlar.

Holiganlara ders

Şimdiye dek pek çok olaya karışan İngiliz holiganlara iyi bir ders vermenin zamanının geldiğini belirten UEFA çevreleri, Türkler'in de, Galatasaray'ın, Leeds United ve Arsenal ile oynadığı UEFA Kupası karşılaşmaları sırasında kötü bir sınav verdiğini ifade ediyorlar.

Şimdilik dedikodu

UEFA çevrelerinde şimdilik dedikodu şeklinde dolaşan bu söylentilerin icraate dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Bu görüşler UEFA'da etkinlik kazandığı taktirde, Türkiye ve İngiltere milli takımları, 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan ihraç edilecek.

Gerçekleşme şansı az

Böyle bir durum da doğal olarak, her iki ülkeye maddi ve manevi yönden ağır zarar verecek. Ancak, seyirci sayısı ve şampiyonaya sponsor olan firmaların verdiği reklamlar göz önüne alındığında, böyle bir ceza şimdilik imkansız gibi gözüküyor. Bu arada yaşanan bu olaylar nedeniyle, 2006 Dünya Kupası'na talip olan İngiltere'nin, organizasyonu alma şansının iyice azaldığı da belirtildi.

YİNE KAN DÖKÜLDÜ

Danimarka’nın başkenti Kopenhag bir finale daha evsahipliği yaptı. Ne var ki bu elektrikli bir atmosferde oldu. G.Saray ve Arsenal takımları arasındaki UEFA Finali öncesi çıkan kavgada, kan aktı, camlar kırıldı, bir çok kişi hastanelik oldu. Olayların büyümesinde Danimarka polisinin yeterli derecede güvenlik önlemleri alamaması büyük rol oynadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz