« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk tokadı yedik

Honved’in F.Bahçe karşısında aldığı farklı yenilgi Macar medyasınca, “Türk tokadı yedik. Sarı lacivertlilere yarım devre yetti” diye yorumlandı. Hat trick yapan Güiza ise göklere çıkarıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE’nin, Honved karşısında aldığı 5-1’lik galibiyet, Macaristan spor medyasında geniş yer aldı. Ülkenin tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport, maça ilişkin haberine, “Elenme: Honved ağır yenilgiye koştu” başlığını attı. İkinci başlıkta “Fener’e yarım devre yetti, Zsolnai Honved’in sadece şerefini kurtardı” ifadesi kullanılan haberde, “Fenerbahçe kendi sahasında Honved önünde çok kolay bir galibiyet aldı. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe taraftarlarını isyan ettiren İspanyol Güiza, attığı 3 golle maçın yıldızı oldu ve taraftarlarla arasındaki buzları eritti” denildi.

Budapeşte’de de 5’ler

Hir TV Kanalı da “Honved Türk tokadını yedi” başlığıyla duyurduğu haberinde, “Honved İstanbul’da Fenerbahçe önünde aldığı 5-1’lik mağlubiyetle UEFA Avrupa Ligi’ne adeta veda etti. Rövanş bir hafta sonra Budapeşte’de olacak, ama umut neredeyse hiç yok” diye yorum yaptı.

Bulvar gazetesi de maç haberinde “MTK’nın ardından Honved de 5’lik oldu” başlığını kullandı ve “Geçtiğimiz yıl MTK’ya deplasmanda 5 gol atan Fenerbahçe, bu sefer kendi sahasında Budapeşte Honved’e 5 gol attı. Macar takımları Fenerbahçe’den kurtulamayacak mı? Fener, Budapeşte’de de bizi 5’ler” diye yazdı.

UEFA da sitesinde, “Taraftarının desteğiyle coşan F.Bahçe, Güiza (3), R.Carlos ve Alex’in golleriyle Honved’e geceyi zindan etti” yorumu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz