« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk tenisine Hürriyet damgası

TTF'nin 1980 yılından bu yana düzenlediği Türkiye Tenis Ligleri’nin ana sponsoru Hürriyet Gazetesi oldu.

Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarından Hürriyet Gazetesi tenisin yayılması ve Türk tenisçilerinin uluslararası turnuvalarda başarılarına ön ayak olma adına Türkiye Tenis Federasyonu’nun birinci, ikinci ve üçüncü liglerine destek verdi. Bir yıl sürecek olan sponsorluk anlaşmasıyla birinci, ikinci ve üçüncü ligler Hürriyet Tenis Ligi adını alacak.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, Türkiye Tenis Ligleri’nin ilk defa bir sponsorluk anlaşmasına imza attığını belirterek, "Hürriyet gibi köklü bir basın kuruluşunun sponsorluğu federasyon açısından çok önemli. Hürriyet 3 ligin birden ana sponsorluğunu yapacak. Bu liglerde 70-80 yıllık geçmişe sahip kulüpler var tenisin gelişimi için çok önemli bir imza. Böyle bir anlaşma yapmaktan federasyon olarak onur duyuyoruz" dedi.

Konuyla ilgili açıklama da bulunan Hürriyet Gazetesi İnternet Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge de "Bu sponsorlukla Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu onayıyla Türk tenisine gönlümüzden geçen katkıları yapmış olacağız. Bu sponsorluk Türk tenisinin gelişimine olumlu yansıyacaktır" diye konuştu.

Türkiye birinci ve ikinci Hürriyet tenis Ligi müsabakaları 6-23 Haziran’da Trabzon’da oynanacak. Play-off ve play-out maçlarına da 4-5-6 Haziran’da Ankara Tenis Kulübü (ATK) ev sahipliği yapacak. Üçüncü Tenis Ligi karşılaşmaları ise 19 Eylül’de İzmir UTEM tesislerinde gerçekleşecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz