« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom'un tek All-Star'ı

Beko Basketbol Ligi'nin yıldız isimlerini bir araya getirecek “Beko All Star 2011”de, Türk Telekom'u ABD'li oyun kurucu Jerome Randle temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk Telekom'un antrenörü Timuçin Meriç, yaptığı açıklamada, All Star karşılaşmasında halk oylamasıyla forma giymeye hak kazanan Randle'ın yetenekli bir sporcu olduğunu söyledi.

Beko Basketbol Ligi'nde sezona iyi başlayamadıklarını hatırlatan Meriç, “Beko All Star 2011 gibi önemli bir organizasyona birden fazla oyuncumuzun katılmasını dilerdik. Ancak ilk haftalardaki etkisiz performansımızdan dolayı takımımızdan All Star maçına sadece bir oyuncu seçildi. İlerleyen yıllarda, daha fazla oyuncumuzu bu tür önemli organizasyonlarda görmeyi hedefliyoruz. Randle, takımımızda kısa zamanda gösterdiği başarılı performansla bu maçta oynamayı hak etti” dedi.

Jerome Randle'ın lacivert-beyazlı takıma katıldığı günden bu yana etkili bir performans sergilediğini belirten Meriç, “Randle, yaşı genç olmasına rağmen çok olgun bir oyuncu. Takımımıza kısa sürede uyum sağladı ve maçlarda kendisinden beklediğimiz performansı şu ana kadar sergiledi. Oyuncumuz ABD'de California Üniversitesi'nde etkili bir görüntü çizerek, 2-3 NBA takımının yaz kampında denendi. Birçok Avrupa kulübünün de kendisini izlediğini biliyorduk” diye konuştu.

ABD'li oyun kurucunun ilk Türkiye deneyimini Aliağa Petkim'de yaşadığını ifade eden Meriç, şöyle devam etti: “Randle'a oyun sisteminin ve takımda alacağı görevin tamamen değişeceğini söyledik. Ondan ilk beklediğimiz şey sayı atmasından ziyade takım oyununu sahaya yansıtmasıydı. Oyuncumuz sisteme kısa sürede uyum sağladı ve son haftalardaki çıkışımızda önemli rol oynadı. Umarım, bu başarılı çıkışını All Star karşılaşmasında da sürdürür.”

“ANKARA SPOR SALONU'NUN DAHA FAZLA KULLANILMASI LAZIM”

Türk Telekom Antrenörü Meriç, “Beko All Star 2011”e ev sahipliği yapacak Ankara Spor Salonu'nun basketbol alanında daha fazla kullanılması gerektiğini belirtti.

Ankaralı basketbolseverlerin böyle bir salona sahip olduğu için çok şanslı olduğunu kaydeden tecrübeli antrenör, “Türk Telekom olarak bu sezon maçlarımızı Atatürk Spor Salonu'nda oynama kararı aldık. Ancak tabii herkes gibi biz de Ankara Spor Salonu'nda maçlara çıkmak isteriz. Orada yaklaşık 10 bin Türk Telekom taraftarına karşı oynamak gerçekten çok heyecan verici olur. Ben ilerleyen yıllarda maçlarımızı Ankara Spor Salonu'nda oynayacağımızı umuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz