« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom Trabzon'un ana sponsoru oldu

Trabzonspor'da Galatasaray maçı öncesi milli takımlarda oynayan futbolcuların sağlam olarak geri dönmesi, sakat futbolcuların da tamamen iyileşmesi moralleri artırdı.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Ali Sami Yen'de koltuklarını koruyacaklarını söyledi. Bu arada bordo - mavili kulüp Türk Telekom ile 15 milyon YTL'lik sponsorluk anlaşması imzaladı.

TRABZONSPOR'DA EKSİK YOK

Turkcell Süper Ligi'nde ligin zirvesindeki kaderi belirleyecek olan Trabzonspor-Galatasaray maçı öncesi nefesler tutuldu. Zorlu maça milli takımlarda bulunan 9 futbolcusundan yoksun olarak hazırlanan Trabzonspor, Galatasaray maçı öncesi tam takım olarak sadece iki idman yapma fırsatı bulacak. Ancak milli takımlardan dönen futbolcuların her hangi bir sakatlığının bulunmaması ve hafif sakatlıkları bulunan futbolcuların tamamen iyileşmesi takımda moralleri iki kat artırdı. Trabzonspor'da geldiği günden itibaren basın toplantısı düzenlemekten kaçınan Teknik Direktör Ersun Yanal'ı, Galatasaray maçı öncesi de bu tutumunu sürdürmesi tepki çekti.

HACISALİHOĞLU: "İSTİKRAR BAŞARIYI GETİRECEKTİR"

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Galatasaray maçında liderlik koltuğunu koruyacaklarına inandığını ifade ederek, "Bu maça üç puan parolası ile çıkacağız. Ve bunu başaracağımıza inanıyorum. Büyük takımların kendi aralarında yaptığı maçlar her zaman zirveyi etkilese de, asla kimseyi zirveden koparmaz. Şu ana kadar Beşiktaş maçında hesaplamadığımız iki puan kaybettik. Ancak lig uzun bir maraton ve kayıplar olacaktır" dedi. Hacısalihoğlu, takımda istikrara büyük önem verdiklerini de vurgulayarak, "Başarı ve istikrar düşüncesine endeksli bir takımız. Zaten istikrarı düşünürseniz, başarı arkasından geliyor. Bu kadro üzerinde de istikrar sağlamak istiyoruz. Gelecek yıl bu kadroya sadece bir veya iki takviye yapmayı düşünüyoruz" dedi.

HACISALİHOĞLU'NDAN HINCAL ULUÇ'A CEVAP

Hacısalihoğlu, bugünkü köşe yazısında Trabzonspor'dan Katar kulübü Al Sadd kulübüne transferi gerçekleşmeyen Yattara hakkında bir yazı kaleme alan Hıncal Uluç'a da tepki gösterdi. Hacısalihoğlu, Yattara'nın transferinin tamamen Katar kulübünün söz verdiği şartları yerine getirmemesi sonucu gerçekleşmediğini belirterek, "Bunun ardında başka nedenler aramak tamamen kulübe zarar vermek amacı taşır. Trabzonspor'la ilgili hem duygusu, hem de bilgisi olmayan kişilerin bu konu hakkında yorum yapmalarını enteresan karşılıyoruz" diye konuştu.

TÜRK TELEKOM, TRABZONSPOR'UN ANA SPONSORU OLDU

Trabzonspor Yönetim Kurulu ile Türk Telekom arasında uzun zamandır süren sponsorluk görüşmeleri sonuçlandı. Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Türk Telekom'un 2009 - 2010 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca Trabzonspor'un ana sponsorluğunu üstleneceği duyuruldu. Trabzonspor Yönetim Kurulu'ndan daha önce yapılan açıklamada da, Türk Telekom ile yapılan sponsorluk görüşmelerinden kulüp kasasına 15 milyon YTL'nin gireceği açıklanmıştı. Bu anlaşmanın resmiyet kazanmasıyla birlikte Trabzonspor, sponsorluk anlaşmasından oldukça yüksek bir miktarı kasasına koymuş olacak. Ancak Türk Telekom'un 15 milyon YTL'yi Trabzonspor'a nasıl ödeyeceği konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı.

SONG BOMBA GİBİ DÖNDÜ

Trabzonspor'un Kamerunlu tecrübeli futbolcusu Rigobert Song, milli takım kampından hazır döndü. Teknik Direktör Ersun Yanal'ın Galatasaray maçı öncesi takımda en çok güvendiği isimlerden olan Song'a, savunmada toparlayıcı görevi verilecek. Ligin ilk haftalarında Egemen'le uyumlu bir görüntü çizen ancak son haftalarda performansında belirgin bir düşüş gözlenen Kamerunlu futbolcunun Galatasaray maçıyla birlikte eski formuna dönmesi bekleniyor. Tam 4 sezon formasını giydiği eski takımına karşı Ali Sami Yen'de, bordo - mavili forma altında maça çıkacak olan tecrübeli futbolcu, 2 kez Galatasaray ile yaşadığı şampiyonluk sevincini, şimdi Trabzonspor ile yaşamak istediğini söyledi.

HES İÇİN BÜYÜK GÜN 19 EKİM

Trabzonspor'a yılda 12 Milyon YTL gelir getirecek olan Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi İhalesi için geri sayım başladı. 19 Ekim Pazar günü yapılacak olan ihale için tüm şartnameleri yerine getiren bordo - mavili kulüp, Bordo - Mavi Enerji adlı şirketin adı altında gireceği ihaleden zafer bekliyor. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu bu ihalenin kazanılması durumunda Trabzonspor'un geleceğinin büyük bölümünün garanti altına alınacağını söyledi. Ayrıca sayıları toplam 45'i bulan Belediye, Belde, Sivil toplum kuruşları ve dernekler yayımladıkları bildirilerle Trabzonspor'a HES Projesinde gerekli desteğin verilmesini istediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz