« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom takımı panelde

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom'da, antrenör Timuçin Meriç, oyunculardan Sani Becirovic, Ray Wesson, Mehmet Yağmur ve Yunus Çankaya, Jale Tezer Koleji'nde düzenlenen panele katıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Öğrencilerden yoğun ilgi gören Meriç ve oyuncular, soruları yanıtladıktan sonra imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.

Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç, sorulan bir soru üzerine, Türk Telekom'un sene başında yeni bir yapılanmaya gittiğini hatırlatarak, “Yeni antrenör ve yeni oyunculardan kurulu bir takımla sezona başladık. Sene başında uyum sorunu yaşandı” dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren takımda bir yükseliş yaşandığına dikkati çeken Meriç, “Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ama burada kilit nokta oyunculardır. Onlara verdiğim direktifleri en iyi şekilde sahaya yansıtmaya çalışıyorlar. Bu açıdan tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Önümüzde çok önemli 14 maç var. Her maçı bir final havasında oynayarak, play-off'lara katılmak en büyük amacımız” diye konuştu.

Bir öğrencinin, 'basketbolcu olmasaydınız, hangi mesleği yapardınız' şeklindeki sorusuna ise Becirovic doktor, Wesson spor ayakkabı tasarımcısı, Yunus ise futbolcu yanıtını verdi. Mehmet Yağmur ise basketbolcu olmasaydı yine de sporun içinde yer alacağını ifade ederek, herhangi bir spor dalıyla uğraşabileceğini söyledi.

Antrenör Timuçin Meriç, bir öğrencinin sorusu üzerine, bugüne kadar çalıştığı antrenörlerin hepsinden birçok tecrübe kazandığını vurgulayarak, “Kendime örnek aldığım antrenör sayısı çok fazla. Çalıştığım her isimden bir şeyler aldım diyebilirim. Ama gerek milli takım düzeyinde, gerekse de takım düzeyinde kazandığı başarılarıyla ve kişiliğiyle Aydın Örs'ü kendime örnek alıyorum” cevabını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz