« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom istediğini aldı

Beko Basketbol Ligi mücadelesinde Türk Telekom, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyespor'u 94-88 mağlup etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmaya iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. Başkent ekibi Ali Karadeniz ve Ceyhun Altay ile etkili olurken, ev sahibi takım ise Brow ve Fisher'in elinden sayılar buldu. Mücadelenin ilk 5 dakikası Türk Telekom'un 14-13 üstünlüğü ile geçildi. Bu dakikadan itibaren Türk Telekom'un savunmasını sertleştirmesi üzerine ev sahibi takım sayı bulmakta güçlük çekti. Oyuna giren Nedim Yücel ve Washington'un elinden üst üste sayılar üreten Türk Telekom, ilk periyotu 27-22 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyoduna hızlı başlayan taraf konuk ekip oldu. Periyodun ilk 3 dakikasında Washington'un hızlı hücumları ile sayılar üreten Türk Telekom, farkı 8 sayıya (28-36) kadar çıkarttı. Türk Telekom, Nedim Yücel, Ali Karadeniz ve Washigton'un sayılarıyla devreye 47-41 önde girdi.

Karşılaşmanın üçüncü periyoduna Muracan Güler'in dış şutları ile etkili başlaşan Türk Telekom, ilk 5 dakikada farkı 7 sayıya (51-58) çıkardı. Bu dakikadan itibaren taraftarın desteği ile heyecan bulan Antalya Büyükşehir Belediyespor, Bora Paçun'un pota altından bulduğu sayılarla etkili oldu. Türk Telekom'un üst üste yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren ev sahibi takım Reynolds ve Fisher'in hızlı hücumlardan bulduğu sayılar ile farkı düşürdü. Son iki dakikalık bölümde rakiplerin karşılıklı ataklarıyla geçen mücadelede, oyuncuların birbirlerine yaptığı baskı periyoda damgasını vurdu. Üçüncü periyot 69-66 Türk Telekom üstünlüğü ile bitti.

Son periyota 3 sayı geride başlayan Antalya ekibi, skoru 71-74'e getirmesine rağmen savunmada aksayınca rakibin dış şutlardan bulduğu sayılara engel olamadı. Konuk ekip son 5 dakikaya 83-73 önde girdi. Son dakikalarında rakibini top kaybına zorlayan Türk Telekom, Antalya Büyükşehir ile farkı yeniden açtı.
Türk Telekom, sahadan 94-88 galip ayrıldı.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 88 - TÜRK TELEKOM: 94
Salon
: Atatürk
Hakemler: Erşan Kartal, Zafer Yılmaz, Kaan Büyükçil
Antalya Büyükşehir Belediyespor: Anthony Fisher 21, Rasim Başak 6, Melih Mahmutoğlu, Stevan Jolevac Brown 11, Bora Hun Paçun 13, Nedim Dal, Alican Güney, Gökber Gen, Valentin Pastal 2, Stevan Jolevac 14, Reynolds 21
Türk Telekom: Muratcan Güler 7, Ali Karadeniz 23, Darius Washington 19, Ceyhun Altay 3, Kaspars Kambala x 10, Nedim Yücel 17, Caphin 8, Bekir Yarangüme 7
1. periyot: 22-27
Devre: 41-47 (Türk Telekom lehine)
3. periyot: 66-69
5 faulle çıkanlar: 35.05 Bora Hun Paçun, 36.75 Brown, 36.76 Rasim Başak (Antalya Büyükşehir Belediyespor)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler