« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Telekom farklı kazandı

Eurocup E Grubu'nda mücadele eden Türk Telekom, Spirou Basket'i 91-67'lik skorla mağlup etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Temsilcimiz Türk Telekom, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada Spirou Basket'i 91-67'lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan temsilcimiz, Ümit Sonkol, Demond Mallet ve Hüseyin Beşok’un sayılarıyla skoru 7-0’a getirdi. İlk 3 dakikada basket kaydedemeyen Spirou Basket, maçtaki ilk sayılarını serbest atış çizgisinden Jure Lalic ile buldu. Mücadelenin 5.dakikasında Bekir Yarangüme ve Hüseyin Beşok’un da üçer sayılık basketleriyle Türk Telekom, skoru 16-1’e getirdi. Karşılaşmanın ilk çeyreğini temsilcimiz, 24-6 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin ilk hücumunda Spirou Basket, Wes Wilkinson ile basket buldu. Ancak topu pota altına indiren Türk Telekom, Erwin Dudley ve Bekir Yarangüme’yi etkili kullanarak skor üretti. Lameyne Wilson’ın üç sayılık basketiyle temsilcimiz, 13.dakikada farkı 23 sayıya çıkarttı (37-14). Bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü elinde bulunduran Türk Telekom, devre sonunda da soyunma odasına 48-24 üstünlükle gitti.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinin ilk dakikası, Bekir Yarangüme ve Nick Jacobsen karşılık basketleriyle başladı. Andre Owens’ın serbest atışları ve Bekir’in de dış atışlardaki yüksek isabet oranıyla temsilcimiz skor üstünlüğünü korudu. Jacobsen ile farkı eritmeye çalışan rakibi karşısında Türk Telekom, periyodu 75-49 önde tamamladı.

Karşılaşmanın dördüncü çeyreğinde temsilcimiz, Lameyne Wilson’ın skorer oyunuyla 34.dakikada farkı 31 sayıya çıkarttı (82-51). Mücadelenin son bölümünde yakaladığı skor avantajını koruyan ve kontrolü de elinde bulunduran Türk Telekom, karşılaşmadan da 91-67 galibiyetle ayrıldı.

Öte yandan Türk Telekom'un Avrupa'daki bir mücadelesini ilk defa 37 biletli seyirci izledi.

Türk Telekom Antrenörü Murat Özyer, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ''İlk maçta Rusya'nın Spartak St. Petersburg takımına mağlup olduktan sonra bu maçın önemi bizim için artmıştı. Spirou Basket Charleroi maçı geri gelmemiz için çok önemliydi. Rakibimizi farklı bir biçimde yenmemiz bizim için büyük bir moral oldu. Grup liderliği için çekişeceğimizi düşündüğümüz İspanya'nın Bilbao takımıyla oynayacağımız maçtan önce böyle bir fark iyi oldu. Oyuncularımı gösterdikleri performanstan ötürü kutluyorum. Belçikalı rakibimize göre pota altında çok güçlüydük. Rakip takımın pota altına önlem alacağını biliyorduk. İçeriye çok gömüldükleri için dış atışlara yöneldik. Çok dengeli hücum ettik. Alan savunmasına karşı biraz zorlandık. Sonuçta bizim için önemli bir galibiyet almayı başardık" dedi.

Önümüzdeki hafta İspanya'nın Bizkaia Bilbao takımı ile Ankara'da oynanacak maça seyircilerin gelmesini istediğini belirten Özyer, ''Seyirci desteğini arkamıza almak istiyoruz. Telekom taraftarının maçlara daha çok maçlara rağbet etmesini bekliyorum. Bilbao maçı çok önemli olacak. Büyük bir ihtimalle liderliğin belli olacağı maçlardan birisi olacak. Bu maçta taraftarlarımızı bizi desteklemeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Maçın yıldızlarından Hüseyin Beşok ve Bekir Yarangüme ise, gelecek hafta oynayacakları Bilbao maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak karşılaşmaya çok iyi başlayıp farkı yakaladıklarını ve bunun sonucunda maçı kazandıklarını söylediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler