Türk Telekom, Avrupa’da standart koyucu şirket oldu

Hürriyet Haber
10.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, grubun Avrupa’da standart koyucu ve referans bir şirket haline geldiğini söyledi.

Yıllık cirosu 600 milyar doları geçen ve 1.6 milyon kişiyi istihdam eden Avrupa’nın önde gelen 40 telekom operatörünü çatısı altında toplayan ETNO’nun Brüksel’deki toplantısında konuşan Kanafani, “Birçok düzeyde standart belirliyoruz. Birincisi yakınsama olarak nitelediğimiz gittiğimiz yolun doğruluğu konusunda, ikincisi de yeni ürünler ve hizmetlerle ilgili sektör için standartlar oluşturuyoruz. Üçüncüsü de mali disiplin konusu” dedi.

Türk Telekom Grup vizyonunun satın almalarla büyümeye de uygun olduğunu vurgulayan Hakam Kanafani, “İnorganik büyümeye her daim hazırız. Aynı zamanda fırsatları da sürekli değerlendiriyoruz. Akıllı genişleme stratejimiz var. Şirketleri doğru değerle almak durumundayız. Sadece paramız olduğu için şirket almıyoruz” diye konuştu.

Esnek ve çevik kazanır

Telekom şirketlerinin gelecek perspektiflerini belirlemede bazı zorluklar yaşadıklarını hatırlatan Hakam Kanafani, şu değerlendirmeyi yaptı: “Kimse geleceği tam olarak bilemez. Belli olan tek şey her şeyin hızlı değişeceğidir. Değişim zaten bizim sektörde her zaman olan ve olacak şeydir. Bize düşen gideceğimiz yönü çok iyi görmek ve ona göre hazırlanmaktır. Bana göre bu sürecin kazananı sadece geleceği bilenler ve öngörenler değil, aynı zamanda değişim karşısında esnek ve çevik davrananlar olacaktır.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı